Starmer: Ukrajnának nyitva kell tartania a NATO-tagság lehetőségét a jövőben.
A brit miniszterelnök szerint Ukrajna előtt nyitva kell hagyni a NATO-csatlakozás lehetőségét.
Sir Keir Starmer a Financial Times című londoni üzleti és politikai napilapnak adott interjújában, amelyet szombaton tettek közzé, hangsúlyozta:
A brit munkáspárti miniszterelnök véleménye szerint Trump jól tisztában van azzal, hogy az Egyesült Államok kulcsszerepet játszik ebben a helyzetben.
A Financial Times nemrégiben beszámolt arról, hogy Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke, legutóbbi nyilatkozatában az Egyesült Államokat, Németországot, Magyarországot és Szlovákiát az ukrán NATO-tagságot ellenző államok közé sorolta.
A brit miniszterelnök a lap által felvetett kérdésre válaszolva hangsúlyozta, hogy arra biztatná ezeket az államokat, hogy "tartsák nyitva az ajtót" Ukrajna előtt a NATO-hoz való csatlakozás lehetősége érdekében.
Starmer az interjúban igyekezett kisebbíteni Elon Musk éles bírálatait, amelyekkel az amerikai milliárdos nagyvállalkozó az utóbbi időszakban a brit kormányt illette.
Musk, aki Trump hétfőn hivatalba lépő kormányában a kormányzati hatékonyságért felelős társminiszteri pozíciót foglalja el, nemrégiben az általa üzemeltetett X platformon számos egyéb kijelentés mellett "nemi erőszakban való bűnrészességgel" vádolta Starmert. Ezzel arra utalt, hogy véleménye szerint a jelenlegi munkáspárti brit miniszterelnök, aki korábban az angol-walesi főügyészség vezetését látta el, nem tett eleget a gyerekek ellen elkövetett szexuális bűncselekményeket elkövető szervezett bűnözői csoportokkal szembeni hatékony fellépésnek.
Musk a közelmúltban az X platformon egy érdekes szavazást indított, amelyben azt firtatta, vajon Amerika "felszabadítsa-e a brit népet a zsarnoki kormányának uralma alól".
A Financial Times információi alapján Musk kijelentéseire a brit miniszterelnök reagált, hangsúlyozva, hogy Donald Trumppal egy konstruktív viszonyt ápol, amely képes lesz "túlélni" Musk kirohanásait is.
- Emelte ki.
Starmer kifejtette, hogy a tapasztalatai alapján elengedhetetlen a lényeges kérdésekre összpontosítani, és érdemes figyelmen kívül hagyni a zűrzavart keltő tényezőket.
A brit miniszterelnök hangsúlyozta, hogy Trump védővámok bevezetésével fenyegetőzik az Egyesült Államok kereskedelmi partnereivel szemben, és kijelentette, hogy a vámok alkalmazása senkinek sem előnyös. Kiemelte, hogy London célja egy kereskedelmi megállapodás elérése az Egyesült Államokkal.