Nagy Márton bejelentette, hogy megkezdődik a Demján Sándor Program - Mandiner.


Dinamizálni és növekedési pályára szeretnék állítani a nemzetgazdaságot - hangsúlyozta a nemzetgazdasági miniszter.

Az új gazdaságpolitikai akcióterv részeként elindul a Demján Sándor Program, amelyet a kormány a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával közösen hajt végre - mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedden Budapesten.

„Célom, hogy lendületet adjak a nemzetgazdaságnak, és elősegítsem a fejlődését” - fogalmazott.

A programmal kapcsolatban a kormány 4,3 milliárd forinttal támogatja a kamarát, amellyel a lebonyolításról szerződést köt.

A miniszter közölte, a program eleme a kkv-k beruházásait és versenyképességét támogató tőkeprogram, a kkv-k beruházásait célzottan támogató 1+1 program, a kkv-k digitalizációs csomagja, a kkv-k exportját élénkítő új hitelprogram, a kkv-k kifektetéseit (külföldi beruházásait) támogató hitel és tőkeprogram, vállalkozásfejlesztési uniós programok, a kkv-k adminisztrációjának és a mikrovállalkozások áramárainak csökkentése, része továbbá, a Széchenyi Kártya Program kedvezőbbé tétele is.

Nagy Márton hangsúlyozta, hogy a kormány elhatározta, hogy támogatja a vállalkozások fejlődését. Az elvárások között szerepel a vállalatok termelékenységének növelése, amit a kamara aktív közreműködésével szeretnének elérni. Fontosnak tartják, hogy folyamatos információáramlás valósuljon meg, és konkrét javaslatok is szülessenek. Az új elnökség eddigi tevékenységét pozitívan értékelte, ám hangsúlyozta, hogy még részletesebb és konkrétabb javaslatokra van szükség a jövőbeli előrehaladás érdekében.

Nagy Elek, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke hangsúlyozta, hogy rendkívül lényeges a hazai kis- és középvállalkozások (kkv) támogatása, mivel a gazdaság teljesítménye szorosan összefonódik a magyar vállalkozások eredményeivel és versenyképességével. A kamara tapasztalatai alapján jelenleg a vállalkozások legfőbb kihívása a piaci kereslet csökkenése, amelyet a munkaerőpiaci problémák, a növekvő költségek és a folyamatosan emelkedő adminisztratív terhek súlyosbítanak.

A kis- és középvállalkozások számára kifejlesztett programok, a szakmai utánpótlás garantálása, valamint a hozzáadott érték növelésére irányuló tudás megszerzésének elősegítése – emelte ki.

Related posts