Most érkezett: Hajdú B. István életveszélyes helyzetbe került, és először osztotta meg tapasztalatait a 2024-es műtétjével kapcsolatban a népszerű sportriporter.
"A leleteim jók. Érzetre minden rendben, de csak háromhavonta, a kontrollvizsgálatokon tudom...
Tavasszal sürgős műtéti beavatkozásra volt szükség Hajdú B. István esetében, miután kritikus állapotba került – hangzott el a neves sportriporter egy interjúban. A beszélgetés során nemcsak egészségi állapotáról esett szó, hanem arról is, hogy számára mi lenne a sportriporteri pályafutása csúcspontja – számolt be róla az Index.
A Népszava neves riportereket megszólaltató interjúsorozatának utolsó részében Hajdú B. Istvánnal ült le beszélgetni Hegyi Iván.
Idén tavasszal egy műtéti beavatkozás miatt két hétig kórházba került a legendás kommentátor. Így nem meglepő hogy feljött kérdésként a téma. A kommentátor felépült a műtétje után, de messze még a vége.
"A leleteim kedvezőek. Érzés szerint minden a legnagyobb rendben van, de csupán háromhavonta, a kontrollvizsgálatok során derül ki, hogy valójában hogy állok" - osztotta meg Hajdú B. István.
A sportriporter pontos indokait a műtéti beavatkozásra továbbra is titokban tartotta, de annyit felfedett, hogy ismét életveszélyes helyzetbe került. Szerencsére azonban a műtét során tapasztalt orvosok és ápolók kezei között volt, így a helyzet remélhetőleg kedvező fordulatot vesz.
Kijelentette, hogy az idei esemény és a tíz évvel ezelőtti között semmiféle kapcsolat nem áll fenn, sőt, azóta a szíve is kiváló állapotban van.
Amióta tíz éve megoperálták, nem volt bajom vele. Szerencsére egy órán belül, hogy infarktust kaptam, a műtőasztalon voltam. Ez döntött.
Hajdú B. István is megosztott velünk néhány kellemes témát, köztük kedvenc közvetített gólját is. Ez a gól nem más, mint Szoboszlai csodálatos találata a magyar-izlandi Eb-pótselejtező utolsó perceiben, amely véglegesen biztosította Magyarország helyét a 2021-es Európa-bajnokságon. Az a pillanat tele volt izgalommal és büszkeséggel, és igazi mérföldkő volt a magyar futball történetében.
Amikor a magyar válogatott világbajnokságra való kijutásával kapcsolatos csúcsra töréséről kérdezték, a válasza csupán annyi volt: "Ez nem is kérdés."
Az 54 éves Prima Primissima-díjas sportriporter április 5-én Debrecenben vendégszerepelt volna egy kerekasztal-beszélgetésen, ám végül az eseményt lefújták és több hozzászólásban azt írták: "jobbulást, Pisti!" Később a népszerű kommentátor maga közölte a hírt, hova tűnt el hetekre.
"Tudom, hogy sokáig nem lehet titokban tartani, ha egy közszereplővel történik valami. S azt sem szeretném, ha mindenféle találgatások látnának napvilágot velem kapcsolatban" - közölte tavasszal Hajdú B. István.
"Ugyanakkor nem esne jól és nem tenne jót, ha most bármiféle felhajtás lenne körülöttem. Annyit elmondhatok, hogy két és fél hétig voltam kórházban. Megműtöttek, és immár otthon lábadozom. A betegségem, amelyről nem szeretnék többet mondani, számomra is váratlanul jött" - tette hozzá Hajdú B. István.
"Miután alapos vizsgálatokon estem át, az orvosok közölték velem, hogy elkerülhetetlen az operáció. Ez egy hosszadalmas folyamat, amelyet végig kell járnom. Annyit elárulhatok, hogy az orvosi beavatkozás, amit el kell végezni, nem áll kapcsolatban a korábbi infarktusommal. A szívem állapotával most nincs probléma" - mondta a riporter.
Hajdú B. István kifejezésmódjában megjelenik a mély emberi tapasztalat: "Ha valaki megkérdezné tőlem, hogy érzem magam, azt felelném, hogy a helyzethez mérten egészen jól, ám úgy tűnik, az ember sokszor saját magát sem képes igazán megérteni."
Hajdú B. István a tavaszi nyilatkozatában azt is megosztotta, hogy "Március 9-én még közvetítettem, és ha minden jól alakul, talán nyáron, a párizsi olimpián ismét mikrofon mögé ülhetek."
Jelen pillanatban az a leglényegesebb számomra, hogy pihenjek és erősödjek. Otthonról figyelemmel kísérem a közvetítéseket, hallgatom a kollégáim beszélgetéseit, és buzgón szurkolok a válogatottunknak. Megígérhetem, hogy mindent megteszek, hogy a lehető leghamarabb felépüljek... - osztotta meg Hajdú B. István tavasszal.
Hajdú B. István Hajdú István és Nyalka Márta gyermekeként látta meg a napvilágot. Iskolai éveit a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium falai között töltötte, ezt követően pedig a Komlósi Oktatási Stúdióban képezte tovább magát 1990-től 1991-ig. Az MTV sportosztályán 1991 és 1993 között külső munkatársként tevékenykedett, majd 1993-tól 1998-ig belső kollégaként dolgozott. A Testnevelési Egyetemen 1997 és 1999 között folytatta tanulmányait. 1998-tól két esztendőn át a Szív TV és a Vasárnap Reggel című lap munkatársaként volt aktív, ezt követően 1999-től ismét a Magyar Televízió külső munkatársa lett, majd 2000-től belső szerkesztő-riporterként folytatta pályafutását.
1996 óta tudósít a nyári olimpiákról, 2004-ig televíziósként, 2008-tól rádiósként. Athénban és Pekingben a vízilabda-válogatott, Londonban Risztov Éva olimpiai győzelmét is kommentálta. 2000-ben a labdarúgó-Európa-bajnokság hollandiai mérkőzéseiről, köztük a döntőről tudósított. 2000-től 2003-ig a Sport TV munkatársa volt, majd 2003-ban és 2005-ben a Miss Hungary műsorvezetője, majd 2003-2009 között a Viasat 3, 2009-től a TV2 Bajnokok Ligája-közvetítéseinek kommentátora. 2006 óta a Magyar Rádió külső munkatársa. 2006-ban az RTL Klubon közvetített a labdarúgó-világbajnokságról, így a döntőről is.
2007-ben csatlakozott az Eurosporthoz külső munkatársként, ahol a biatlon izgalmas eseményeit és a Grand Slam tenisztornák lebilincselő mérkőzéseit közvetíti.
2015 júniusától újra a magyar közszolgálati televízió, a Duna Média munkatársa lett, ahol az M4 Sport csatorna kommentátoraként számos labdarúgó mérkőzést, vízilabdát és kézilabdát közvetít.
Faragó Richard a FIFA 14-ig a magyar kommentálás hangjaként volt jelen, aki a játékosok és a rajongók számára egyaránt izgalmas és emlékezetes pillanatokat teremtett.
A Bajnokok Ligája döntőt kommentálta 1994-95 (1994-ben megosztva Faragó Richard-dal), 2001-2006, 2010-12, valamint 2017-23. között. Eddig 18 finálét közvetített, ezzel rekorder Magyarországon. A Bajnokok Ligája hangjaként is hivatkoznak rá.
A labdarúgó világbajnokságok döntőit a 2006-os, 2018-as és 2022-es események során kommentálta, míg az Európa-bajnokságok fináléit a 2000-es, 2016-os és 2021-es években kísérte figyelemmel.