Mit érdemes tenni, ha darázs fészkelte be magát az autónkba? Először is, fontos megőrizni a nyugalmunkat, hiszen a darazsak általában nem támadnak, ha nincsenek provokálva. Ha észleljük a darazsat, ne pánikoljunk, és kerüljük a hirtelen mozdulatokat. 1


Még egyetlen darázs is komoly veszélyt jelenthet – főleg, ha éppen mozgásban vagyunk.

Egyesek pánikba esnek, ha megpillantanak egy darazsat az autóban, és ösztönösen hadonászni kezdenek. Ez érthető reakció - de a volán mögött ülve életveszélyes lehet! Már számos balesetet okozott egy-egy sárga-fekete betolakodó. Mutatjuk, mit tegyen, hogy ez önnel ne történjen meg!

Indulás előtt érdemes alaposan felkészülni, hogy a lehető legjobban kihasználhassuk az utazásunk adta lehetőségeket. Gondoljuk át, mit szeretnénk látni és tapasztalni, és készítsünk egy listát a legfontosabb dolgokról, amikre szükségünk lehet. Ne felejtsük el a megfelelő ruházatot, hiszen az időjárás megtréfálhat minket. Ellenőrizzük az útvonalunkat, és tájékozódjunk a helyi szokásokról, hogy könnyebben beilleszkedhessünk. Az út előtti izgalom mindig különleges, hiszen minden új élmény egy új lehetőség a felfedezésre és a tanulásra. Készüljünk fel a kalandra, és hagyjuk, hogy a kíváncsiság vezessen minket!

A legfőbb védekezés a megelőzés. Ha követed az alábbi tanácsokat, lényegesen mérsékelheted a darazsak által jelentett veszélyt:

Ha vezetés közben repül be egy darázs, a legfontosabb, hogy őrizze meg a nyugalmát:

Ki vállalja a felelősséget, ha egy darázs miatt baleset történik?

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás azokat a károkat fedezi, amelyeket másoknak okozunk, de ez természetesen a vétkes fél biztosítási díjának emelkedésével jár. Ezzel szemben a teljes körű casco biztosítás nemcsak a harmadik fél káraira nyújt védelmet, hanem a saját autónkban keletkezett sérüléseket is megtéríti – még akkor is, ha balesetünket egy különösen makacs rovar okozta – olvasható a svájci Blick cikkében.

Related posts