Ők a világ leggazdagabb személyiségei.


Idén ismét napvilágot látott a világ leggazdagabb embereinek listája, ám a helyezettek körüli vita még mindig élénk, hiszen a különböző források eltérő véleményen vannak a Top 10 tagjait illetően. A Hurun jelentése szerint csupán egyetlen európai került be a leggazdagabbak közé, míg a Forbes két európai milliárdost is számba vett. Az viszont egyértelmű, hogy a Földön több mint 3000 dollármilliárdos él, és a Forbes adatai szerint összességében 16 100 milliárd dollárnyi vagyonnal rendelkeznek. A portfolio.hu összegzése alapján a legfrissebb eredmények ismeretében érdemes megvizsgálni a milliárdosok rangsorát.

Évről évre egyre több milliárdos kerül előtérbe, és ezzel kapcsolatban a Hurun és a Forbes éves rangsorai mindig izgalmas olvasmányt jelentenek. A legfrissebb Hurun milliárdos lista szerint jelenleg 3442 milliárdos él a világ különböző pontjain, ami 5%-os növekedést jelent az előző évhez képest, összesen 163 új milliárdossal bővült a névsor. A legnagyobb részesedést a pénzügyi szolgáltatások szektora képviseli, ahol a milliárdosok 9,8%-a szerezte meg a vagyonát. Ezt követi a fogyasztási cikkek ipara 8,6%-kal, az egészségügyi szektor 7,6%-kal, valamint a kiskereskedelem és befektetések területén elért 7,2%-os részesedés.

Érdekes adat, hogy ebben az évben 82 magánszemélynek sikerült legalább 5 milliárd dollárral gyarapítania a vagyonát, ami jelentős növekedést mutat a tavalyi 59 főhöz képest.

A felsorolt szupergazdagok átlagos életkora 66 év. A listán 129 olyan egyén található, akik negyvenévesek vagy fiatalabbak, míg 15-en még a 30. életévüket sem töltötték be.

Tekintsük meg a legjobbak listáját!

53 éves korában Elon Musk negyedszer is elnyerte a világ leggazdagabb embere címet a Hurun listája szerint, ezzel pedig ő lett az első, aki átlépte a 400 milliárd dolláros küszöböt. Musk nettó vagyona 189 milliárd dollárral, vagyis 82%-kal emelkedett, amit főként a Tesla részvényeinek drámai növekedésének, a „Trump-effektusnak” tudnak be az elemzők. Azonban a januári lista óta a milliárdos vagyona csökkent, hiszen a Doge-ügyben való aktív részvétel, politikai ambíciói és a kínai versenytársak megjelenése mind hozzájárultak a Tesla részvényárfolyamának ingadozásához. Ennek ellenére továbbra is ő uralja a leggazdagabbak listáját.

A 61 esztendős Jeff Bezos 44%-os növekedést könyvelhetett el, így 266 milliárd dolláros vagyonnal továbbra is a második helyen áll. Ezzel szemben a 40 éves Mark Zuckerberg 242 milliárd dolláros vagyonával, amely 84 milliárd dolláros emelkedést jelent, először lépett be a legfelső háromba.

A 80 éves Larry Ellison egy helyet javított 203 milliárd dollárral, ami egy év alatt 59 milliárd dolláros növekedést jelent, köszönhetően elsősorban annak, hogy az Oracle bővítette AI-alapú felhőszolgáltatásait és stratégiai partnerségeit.

A 94 esztendős Warren Buffett továbbra is megőrzi helyét a világ leggazdagabb emberei között, 167 milliárd dolláros vagyonnal, ami 23 milliárd dolláros növekedést jelent az utóbbi időszakban. Az amerikai üzletember elkötelezte magát vagyonának 99%-ának jótékony célú felajánlására, és eddig már több mint 60 milliárd dollárt adott át, főként a Gates Alapítvány és a gyermekei által alapított jótékonysági szervezetek révén.

Az 51 esztendős Larry Page az idei évben három helyet lépett előre a rangsorban, jelenlegi vagyona 164 milliárd dollárra rúg, ami 33%-os növekedést jelent. Ezt a jelentős gyarapodást főként az Alphabet részvényeinek 33%-os emelkedése idézte elő.

A Hurun becslése szerint a 75 éves Bernard Arnault 18 milliárd dollárt veszített vagyonából tavaly, és ezzel 157 milliárd dollárral a hetedik helyre esett vissza. Arnault egyébként az egyetlen európai a top 10-es listán, és ezzel a leggazdagabb európai is egyben.

A 68 éves Steve Ballmer vagyona 10%-os növekedéssel 156 milliárd dollárra emelkedett, ezzel a nyolcadik helyre lépett előre a világ leggazdagabb embereinek rangsorában. Vagyonának jelentős része továbbra is Microsoft-részvényekből származik. Ezzel szemben az 51 esztendős Sergey Brin két helyet javított pozícióján a top 10-ben, hiszen vagyona 30%-kal 148 milliárd dollárra nőtt, amit főként az Alphabet részvényeinek kiemelkedő árfolyam-emelkedése idézett elő.

A 69 éves Bill Gates megőrizte Top 10-es helyét, vagyona 4%-kal, 143 milliárd dollárra nőtt. Bill Gates elsősorban a befektetéseiből építi a vagyonát.

Ezzel szemben a Forbes listája szerint az idei rangsorban 3028 vállalkozó, befektető és örökös szerepel, 247-gyel több, mint egy évvel ezelőtt. Nemcsak többen vannak, de gazdagabbak is, mint valaha, összesen 16 100 milliárd dollárnyi vagyonnal bírnak. Az Egyesült Államokban rekordszámú, 902 milliárdos van, őket követi Kína (516, beleértve Hongkongot is) és India (205).

A Forbes legújabb jelentése alapján az idei év mérföldkőnek számít, hiszen a milliárdosok száma végre túllépte a 3000-es küszöböt. Az átlagos vagyonuk pedig 5,3 milliárd dollárt ér el, ami 200 millió dollárral magasabb az előző évhez képest.

Fedezd fel az év legizgalmasabb ajánlatát: Te pihenj, mi pedig még jobban teljesítünk!

A visszajelzések szerint három dolog keltette fel a felhasználók frusztrációját a honlapon:

A mi problémánk pedig az, hogy nem tudunk még több saját anyagot előállítani, mert a mintegy húsz önkormányzat nulla dinárt hagyott jóvá a beadványainkra, és a Magyar Nemzeti Tanács - a pártházból érkező, mondvacsinált okokra hivatkozva - évek óta nem javasolja támogatásra a pályázatainkat.

Támogassuk egymást! Mindössze napi húsz dinárért (körülbelül 0,17 euró) előfizethetsz a Szabad Magyar Szóra. Ezzel nemcsak a zavaró felugró reklámoktól szabadulsz meg, hanem hozzáférhetsz a Plusz rovat exkluzív cikkeihez is. Ráadásul ezzel hozzájárulsz ahhoz, hogy a Szabad Magyar Szó továbbra is a vajdasági magyar közönség legkedveltebb online platformja maradhasson, és még több helyi aktualitásról tudósíthassunk!

u.i.: Amennyiben elérjük a kétszáz előfizetőt, esküszöm, hogy még egy olvasószerkesztő applikáció bevezetését is komolyan mérlegeljük!

Related posts