A téglási vonatbaleset rejtélye végre tisztázódott, a HAON jelentése szerint.
A téglási vonatbaleset helyszínén, néhány nappal a kisiklás tragikus eseménye után, a táj még mindig viseli a baleset nyomait. A sínek mellett szétszóródott törmelékek és a megrogyott szerelvény maradványai emlékeztetnek arra a pillanatra, amikor a csendet hirtelen felváltotta a fémes csattanás. A helyszínt körülvevő természet lassan próbálja visszanyerni eredeti nyugalmát, de az emberek emlékeiben a történtek fájdalmasan élénken élnek. A helyszínre látogatók csendben állnak meg, tisztelegve a baleset áldozatai előtt, és próbálva megérteni, hogyan történhetett meg egy ilyen szörnyű tragédia.
Az elmúlt hét során számos izgalmas rejtélyt sikerült megoldani, legalábbis erről tanúskodnak a Haon legkeresettebb cikkei. November 18. és 24. között kiderítettük, mit is szeretnének azok, akik idegeneket hívogatnak, és kínai nyelven beszélnek a telefonba. Annak érdekében, hogy jobban megértsük ezt a különös jelenséget, valamint azt, hogy mennyire veszélyeztetheti adatainkat és pénzügyi helyzetünket, Kelemen László etikus hackert kerestük meg véleményéért. A legfrissebb információk szerint, az Építési és Közlekedési Minisztérium Közlekedésbiztonsági Szervezete (KBSZ) által közzétett zárójelentésből kiderült, hogy a mozdonyvezető nem követett el hibát, viszont késlekedett a probléma észlelésében, és nem azonnal jelentette, hogy kilenc kocsi kisiklott, több pedig felborult tavaly májusban Téglás környékén. A több mint egymilliárd forintos kárt okozó vonatbaleset hátterében egy túlmelegedett csapágy állt.
Akinek sűrűn akad dolga Debrecen belvárosában, már találkozhatott azzal a fiatal nővel, aki rendszeresen pénzt kér a járókelőktől, miközben karjában 3-4 éves kisgyermekét tartja. Nem könnyű eldönteni, hogy a kéregető anyuka egy tehetetlen sorsú, egyedülálló nő, aki nem tud munkát vállalni gyerek mellett, vagy egész egyszerűen megélhetési koldulásról van szó. Megpróbáltuk kideríteni, miről van szó.