Ha a Nintendo landolt a fa alatt, akkor itt az idő, hogy felfedezzük a Switch világát! Összegyűjtöttünk 3+227 izgalmas játékot, amelyeket mindenképpen érdemes beszerezni. Készülj fel a szórakozásra!


A Nintendo uralja a konzoleladási piacot, hiszen a Switch-ből már másfélszer annyi talált gazdára, mint a PlayStation 5-ből és az Xbox Series X/S-ből összesen. Valószínű, hogy karácsonykor is rengeteg fa alá került a népszerű eszközből. De nézzük, milyen játékok érdemelnek figyelmet azok számára, akik most váltottak a Switch-re! Összegyűjtöttünk néhány friss és klasszikus ajánlót, amelyek mindegyike megéri az árát, és garantáltan sok-sok órányi szórakozást nyújtanak.

Kezdjük el a szórakozást a legújabb Super Mario Party Jamboree-val! Ez a játék nem csupán egy friss, októberi megjelenés, hanem egy igazi családi élmény is. A mariós partyjátékok különleges varázsa abban rejlik, hogy digitális társasként is remekül játszhatók. Az új epizód egy még grandiózusabb kalandparkot kínál, ahol a család vagy a baráti kör összes tagja részt vehet a mókában. Hét különböző táblán kalandozhatunk, és nemcsak helyben, hanem online is játszhatunk ismeretlen játékosokkal vagy gépi ellenfelekkel. Szóval, készülj fel egy felejthetetlen játékélményre!

Minijátékokból nem kevesebb, mint 110 különfélét kínál a Super Mario Party Jamboree, melyek közül cikkünk megjelenéséig mi néhány tucatig jutottunk el, és már azok alapján állítjuk: kreatív, érdekes, szórakoztató játékokról van szó. Egy részük gombnyomás helyett mozgással is irányítható. Ehhez le kell választani a Switch oldaláról a Joy-Con kontrollereket. Hogy kisebb szobákban ne fulladjon gyorsan botrányba a családi karácsonyozás, a mozgásvezérlést igénylő játékok kizárhatók induláskor.

A játék különleges aspektusait a Jamboree Buddyk adják, akik a Mario-univerzumból származó ikonikus karakterek. Ezek a segítők ideiglenesen csatlakoznak a játékosokhoz, és különféle módokon támogatják őket a kalandjaik során. Emellett a sikerhez elengedhetetlen a ügyesség és a szerencse is. Utóbbi jelentősége nem hangsúlyozható eléggé: a Super Mario Party Jamboree gyakran nem csupán a tapasztalat számít. Hasonlóan a klasszikus társasjátékokhoz, egy váratlan szerencsés esemény könnyedén megváltoztathatja a játék menetét - akár a játékos, akár az ellenfél javára. Ezen kívül, mint a legtöbb társasjátékban, itt is 90-120 perces időtartamú játékokra lehet számítani, ami izgalmas közösségi élményt kínál.

A Super Mario Party Jamboree ára az eShopban 60 euró (körülbelül 25 ezer forint), míg a népszerű hazai boltokban 21-23 ezer forintos áron szerezhetjük be a fizikai kiadásokat.

A LEGO City Undercover már nem számít friss újdonságnak; valójában a játék már jó néhány éve, 2013 óta a piacon van. Eredetileg a Nintendo Wii U konzolra készült, de 2017-ben szélesebb közönség számára is elérhetővé vált, beleértve a Nintendo Switch-et is. Annak ellenére, hogy idősebb címről van szó, a LEGO City Undercover még mindig megőrzi varázsát és szórakoztató élményt nyújt a játékosok számára.

A játékos a bátor Chase McCain bőrébe bújhat, aki hősies rendőrként küzd a bűnözés ellen. De miért ne lehetne éppen egy ravasz bűnöző, aki képes bármilyen ajtót feltörni? Vagy éppen egy futurisztikus űrhajós, akinek teleportáló képességei révén a tér és idő határait feszegetheti? Esetleg egy szorgalmas gazda, aki egy baromfit biztatva repül át vele egy másik épületbe? A játék igazi varázsa pont ebben rejlik: a Rex Fury néven elhíresült szökött bűnöző nyomában a játékos folyamatosan új karakterek bőrébe bújhat. Sőt, a kaland során kötelező is ezeket a karaktereket váltogatni, hiszen minden feladat megoldásához elengedhetetlen a megfelelő képességű hős.

A nyitott világú játék LEGO Cityben játszódik, ahol szerintünk lehetetlen unatkozni: minden második sarkon van egy újabb feladat, rejtély, lehetőség. Eközben az ember megcsinálhat mindent, amire gyerekkora óta vágyik, azaz vezethet LEGO Cityben vonatot, felpattanhat egy összelegózott rendőr-, mentő-, tűzoltó- vagy kukásautóra, mehet helikopterrel, hajóval, de akár egy malacon lovagolva is előrébb juthat.

Az Undercover a LEGO-univerzum kreativitását és humorát is szállítja. A fő sztori is sok-sok órányi játékot ígér, de ennek végigjátszása után is tovább rombolhat-építhet az ember a játékban. 20 óra biztosan eltölthető a játékkal, de nagyon könnyű leragadni a világban 30, esetleg 40, netán 50 órán át is. A kihívások, a zenék, a hangulat, a legóvárosbéli élet... - szinte abbahagyhatatlan.

A LEGO City Undercover a hazai boltokban 5-10 ezer forint körüli áron szerezhető be. A Nintendo eShopban feltüntetett 60 eurós alapár viszont kicsit túlzónak tűnik; nem mintha a játék ne érne meg 25 ezer forintot, de figyelembe kell venni, hogy már 2017 óta a piacon van. Érdemes lehet kivárni egy akciót, hiszen nemrégiben egy eShopos leárazás keretében akár 2500 forintért is meg lehetett vásárolni.

A 2012-es Sine Mora nem tartozik a világ legnagyobb királyai közé a videojátékok világában, de nem érdemel teljes elfeledést sem. Különösen magyar játékosok számára kihagyhatatlan élmény, hiszen manapság már szinte eltűntek azok a játékok, amelyek nemcsak magyar felirattal, hanem autentikus magyar szinkronnal is rendelkeznek. A szinkron minősége olyan szintű, hogy bármely film vagy sorozat büszkén viselhetné: itt nem csak pár ember próbálkozik valami összecsapott felvétellel egy zavaros stúdióban. Nem, itt valódi szinkronrendező és tehetséges színészek dolgoztak, akik úgy formálták meg a karaktereket, mintha egy grandiózus sci-fi film hangzását kellett volna életre kelteniük.

A dieselpunk stílusú, retrofuturisztikus science-fiction világát megidéző Sine Mora a legendás budapesti játékfejlesztő stúdió, a Digital Reality alkotása, amelynek születésében a japán Grasshopper Manufacture kreatív közreműködése is szerepet játszott.

A Sine Mora magyarul annyit tesz: késedelem nélkül. A játék kritikus pontja az idő, amely vészesen fogy, ám nagyon sokféle módon lehet úgy manipulálni, hogy végül rendelkezésre álljon belőle annyi, amennyi szükséges a küldetések végrehajtásához.

Bár az oldalnézetes shoot 'em up játék már 13 éve van a piacon, még mindig érdemes felfedezni. Számos platformon elérhető, a felújított változata Sine Mora EX néven ismert. Fizikai formában, valamint a Nintendo eShop kínálatában is pár ezer forintos áron beszerezhető: boltban hatezer forint körüli áron találkozhatunk vele, de az eShopban időnként akciós áron is lecsaphatunk rá. Mindenképpen megéri a befektetést, akár teljes áron is!

Azok számára, akik most ismerkednek a Switch univerzummal, valószínűleg nem ismeretlenek a Nintendo legendás konzoljai és a felejthetetlen játékélmények, amelyeket a japán cég az elmúlt évtizedek során megalkotott. Legyen szó a kézi Game Boyról vagy a tévéhez csatlakoztatható gépekről, a klasszikus címek közül számosat felfedezhetünk és élvezhetünk az új konzolon.

Ehhez egy Nintendo Switch Online-előfizetés szükséges. Egy évre 20 eurót, azaz kicsivel több, mint 8000 forintot kérnek érte, ami egy korrekt összeg azért cserébe, hogy a mindenféle switch-es játékok online funkcióihoz (például online multiplayer) is hozzáférjen az ember. De potom összeg, ha hozzávesszük, hogy az NSO-előfizetők megkapják a Nintendo Entertainment System (NES), a Super Nintendo Entertainment System (SNES), a Game Boy és Game Boy Color megannyi klasszikusát minden további költség nélkül. Ez cikkünk írásának idején 227 játékot jelent, de a katalógust folyamatosan bővíti a Nintendo. Néhány cím az ismertebbek közül:

Aki készségesen áldoz 20 euró helyett 40 eurót (amely tartalmazza az NSO-t és az Expansion Pack-et), az egy extra ajándékként hozzáférést nyer további 112 játéknak: a Nintendo 64, Sega Mega Drive/Genesis és Game Boy Advance klasszikusainak izgalmas világához.

Related posts