A tokaji UFO-k diadala: Az extravagáns pincészet két rangos nemzetközi elismerést is elnyert - Pénzcentrum


A BORD Építész Stúdió büszkén jelentette be közösségi oldalán, hogy a Sauska Tokaj Borászat lenyűgöző épülete két különböző kategóriában is elnyerte a Silver Winner díjat az International Design Awards (IDA) verseny keretein belül. A projekt a Hospitality-Leisure és a Landscape kategóriákban is kiemelkedő teljesítményt nyújtott, így méltán érdemelte ki ezt a rangos elismerést.

"Idén rendkívül erős volt a mezőny, és közel 80 országból érkeztek pályamunkák, így igazán nagy megtiszteltetés ez az elismerés" - közölte BORD Építész Stúdió a közösségi oldalán. A posztban megjegyezték, hogy a Sauska Tokaj épülete az UNESCO által védett Tokaji Borvidék iránti tiszteletet tükrözi, ötvözve a modern építészet eszközeit és a táj időtlen szépségét.

A Sauska Borászat, amely Mádtól csupán néhány kilométerre helyezkedik el Rátkán, a varázslatos Tokaj-Hegyalján, egy igazán különleges építészeti alkotás. A BORD Építész Stúdió által tervezett borászat nem csupán egy hagyományos épület, hanem egy művészi megjelenésű struktúra, amely távolról nézve két elegáns, tál alakú formában bontakozik ki, mintha a szőlőültetvények között lebegne. Az épület a hegytetőn helyezkedik el, és a két lencse alakú forma, mint egy kíváncsi tekintet, figyel minket. Ahogy sokan találóan megfogalmazták, "életre kel a hegy lelke, a Padi Manó" – ezzel is utalva a környezet és az építészeti koncepció harmonikus összhangjára.

A tervezett borászat a hegy déli lejtőjének csúcsán helyezkedik el, ahol a látogatók számára két, egyenként 36 méter átmérőjű tál alakú terület kínál lehetőséget a felfedezésre. Ezek a területek borbíráló és kiállító terek formájában valósulnak meg, miközben a technológiai elemek diszkréten a föld alá süllyesztve létesülnek – olvasható a Bordstudio.hu-n.

A vendégek az épülethez a főút irányából, északkeleti tájegységből érkezhetnek. A borászat tágas előterében jobbra található a vinotéka, míg balra a két tál alakú, egymást metsző tér várja az érdeklődőket. A bejárattal szemben íves lépcső vezet a hordós érlelés szentélyébe, ahol bepillantást nyerhetünk a borkészítés izgalmas folyamatába. Belépve a hatalmas, tálszerű terekbe, azonnal magával ragad a látványkonyha és a lélegzetelállító panoráma. Az egyedülálló pincészet tervezésekor különös figyelmet fordítottak arra, hogy az épületből csodálatos rálátás nyíljon a környező tájra, hangsúlyozva a természet közelségét. Az egész komplexum területe összesen 4002 négyzetmétert ölel fel.

Related posts