A Budapest Airport bejelentette, hogy elindul az új terminál építésének előkészítési folyamata.


A tulajdonosok és a vállalat vezetősége megkezdte a hármas terminál építésének előkészítését, amely biztosítja az emelkedő utasforgalom magas minőségben történő kiszolgálását - tájékoztatott erről a Budapest Airport. Októberben a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalmi növekedése volt a legerősebb Európában, az év végére pedig az utasszám meghaladja a 17 millió főt.

Nagy Márton, a nemzetgazdasági miniszter, decemberben bejelentette, hogy jövőre megkezdődik a hármas terminál építésének előkészítése. A Budapest Airport pénteki közleménye szerint az idei év minden hónapban új rekordot állított fel az utasszám terén. Október végére a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér forgalma már túllépte a tavalyi év teljes összesített adatát. Az év végére várhatóan több mint 17 millió utas fogja igénybe venni a légikikötő szolgáltatásait.

A Budapest Airport járatfejlesztési törekvéseinek köszönhetően a közeljövőben számos új, hosszú távú járat indítása várható Budapestről. Ezen felül kiemelendő, hogy Magyarország turisztikai vonzerejére építve a tulajdonosok és a vezetőség 2030-ra már 20 millió utas fogadását tervezi.

Francois Berisot, a Budapest Airport vezérigazgatója kiemelte, hogy az eddigi tapasztalatok alapján már most is nyilvánvaló, hogy az idei év végére rekordmennyiségű utasra számíthatunk a repülőtéren. Ez nem meglepő, hiszen Budapest és Magyarország világszerte egyre népszerűbbé válik, így évről évre egyre több turista látogat el hozzánk.

Fontos hangsúlyozni, hogy az utasforgalom növekedése miatt sürgős fejlesztésekre van szükség ahhoz, hogy a szolgáltatás színvonala megfeleljen a megemelkedett igényeknek. Jelenleg a hármas terminál tervezési és bizonyos kapcsolódó kivitelezési munkálatai már zajlanak, így hamarosan a kivitelezés következő szakaszába léphetünk. "A céljaink távoli horizontokra tekintenek; arra törekszünk, hogy egyre több utast szolgáljunk ki kiváló minőségben, folyamatosan fejlődő infrastruktúrával."

A terminálfejlesztés minden aspektusa várhatóan nyolc éven belül életre kel. A KPMG által készített tanulmány szerint a harmadik terminál megépítésével kapcsolatos beruházások és kivitelezési munkálatok 2027-re akár 63,9 milliárd forintnyi közvetett hozzáadott értéket generálhatnak a beszállítói rendszerben. Ez a projekt 6400 embernek biztosíthat munkahelyet, és a magyar családok jövedelméhez akár 23,4 milliárd forinttal járulhat hozzá.

Related posts