A Nokia bejelentette, hogy új szabadalmat nyújtott be egy titkosító eszköz fejlesztésére, amely a biztonságos adatátvitelre és információvédelemre összpontosít.
A Nokia szabadalmat nyújtott be egy digitális eszközök titkosítására szolgáló eszközre és programra, ezzel is jelezve, hogy belép a digitális eszközök biztonságának piacára.
A Nokia, a finn távközlési óriás, újabb fontos lépést tett a digitális eszközök biztonságának növelése érdekében. A vállalat egy innovatív szabadalmat nyújtott be, amely egy olyan eszköz, módszer és számítógépes program kifejlesztésére összpontosít, amely a digitális eszközök titkosítását szolgálja. Ezzel a lépéssel a Nokia nemcsak a technológiai fejlődést támogatja, hanem a felhasználók adatainak védelmét is kiemelt prioritásként kezeli.
A Kínai Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (CNIPA), az ország hivatalos szabadalmi hatósága, december 23-án tette közzé a legújabb szabadalmi bejelentést. A szóban forgó vállalat állítólag 2024. december 23-án nyújtotta be a "Eszköz módszer és számítógépes program" című szabadalmat. Érdekes módon ez a beadvány egy korábbi, 2024 júniusában benyújtott kérelmet követ, amelyet a CN 119155674 A közzétételi szám alatt azonosítottak.
A fordítás alapján a szabadalom olyan innovatív eszközt és szoftvert vázol fel, amely lehetővé teszi a digitális berendezések titkosítását, a titkosítási eljárásokhoz kapcsolódó indexek segítségével.
Bár a konkrétumok továbbra is tisztázatlanok, a bejelentés a Nokia elkötelezettségét mutatja a digitális eszközök védelmére szolgáló speciális eszközök kifejlesztése iránt. A cég nem közölt további részleteket a szabadalommal kapcsolatban.
A titkosítás továbbra is kritikus fontosságú a kriptovaluták védelmét tekintve, ahol a privát kulcsok biztosítják, hogy csak az arra jogosult felhasználók férjenek hozzá a pénzhez. A Nokia javasolt rendszerének célja ezt a védelmet egy innovatív titkosítási módszerrel erősítené meg.
A szabadalom kivonata szerint a rendszer egy első kulcsot használ a digitális eszközök titkosításához. Ez a kulcs képezi a titkosítási folyamat magját, és potenciálisan kihasználhatja a szimmetrikus és az aszimmetrikus titkosítást. A szimmetrikus rendszerek egyetlen kulcsot használnak mind a titkosításhoz, mind a visszafejtéshez, míg az aszimmetrikus rendszerek nyilvános/privát kulcspárt használnak a biztonság fokozása érdekében.
A Nokia hálózati és telekommunikációs innovációs múltja méltó jelöltté teszi ennek az új terméknek a kifejlesztésére. A vállalat kiterjedt szabadalmi portfóliója több különböző területet ölel fel, beleértve az 5G-hálózatokat, az IoT-t és a digitális eszközök titkosítását is.
Nem ez Nokia első lépése a blokklánc technológia irányába.
2021-ben a vállalat elindította a saját adatpiacterét, a Nokia Data Marketplacet. A blokklánc technológiára épülő platform biztonságos adattranzakciókat és elemzéseket tesz lehetővé. A Nokia ellenőrzött hozzáférést biztosít hálózatához az előzetesen jóváhagyott résztvevők számára.
A Nokia a metaverzumban is aktívan részt vett már korábban. 2023-ban együttműködött egy projektben, amelyben 5G-kapcsolattal rendelkező mikrosörfőzdéket kapcsolt össze. Ez a kezdeményezés lehetővé tette a németországi és ausztrál kutatók számára, hogy kiterjesztett valóságot (AR) és digitális szimulációkat alkalmazzanak a sörfőzési technikák fejlesztésére.
Az év elején a Nokia ambiciózus terveket tett közzé a hálózati infrastruktúra fejlesztésére, hogy lépést tartson a folyamatosan növekvő kereslettel. Az előrejelzések szerint a hálózati forgalom 2030-ra 22-25%-kal emelkedik, ezért a vállalat mostanság aktívan fektet be eszköz- és szolgáltatásportfóliójának bővítésébe, hogy támogassa a feltörekvő piacokat és az innovatív megoldásokat.
A Nokia digitális berendezések iránti lelkesedése tükrözi az iparág folyamatosan változó irányvonalait.
Világszerte a távközlési vállalatok egyre többet fektetnek be a blokklánc technológiákba. A Taiwan Mobile, az ország második legnagyobb távközlési szolgáltatója 2024 júliusában megszerezte a Virtual Asset Service Provider (VASP) licenszet. Ez a licensz lehetővé teszi a vállalat számára, hogy digitális eszközváltót üzemeltethessen. Dél-Koreában az SK Telecom (SKT), a legnagyobb mobilszolgáltató kriptovaluta pénztárca piacra dobására készül. A vállalat Web3 üzleti csapatának célja a dél-koreai kriptovaluta piac növekedésének elősegítése.