A jövő bajnokai - egy hetes nemzetközi vívó edzőtábor vette kezdetét Békéscsabán, ahol fiatal tehetségek gyűltek össze, hogy csiszolják tudásukat és tapasztalatokat cseréljenek. A tábor célja, hogy a résztvevők nemcsak a technikai készségeiket fejlesszék,

A sportolók a világ különböző tájairól érkeztek, köztük fiatalok Amerikából, Olaszországból, Franciaországból és Tajvanról is. A résztvevők korosztálya rendkívül széles, hiszen a táborba 10 és 25 év között bárki jelentkezhetett. A fiatal tehetségek fejlődését neves, nemzetközi hírű edzők segítik az egyhetes program során. Az edzések mellett a sportolók lehetőséget kapnak arra is, hogy felfedezzék a várost, hiszen szabadidős programok is várják őket. A versenyzők fogadására Varga Tamás alpolgármester is megtisztelte jelenlétével az eseményt.
A tábor főszervezője Fekete Gábor kiemelte, hogy ez már a negyedik alkalom, hogy megszervezte az edzőtábort. Az első három alkalomnak Zalaegerszeg adott otthont, most viszont Békéscsabát választotta helyszínnek. Mint mondta: a vármegyeszékhelyen minden lehetőség adott ahhoz, hogy egy színvonalas edzőtábort tudjanak lebonyolítani. Hozzátette, hogy ez az edzőtábor már a következő szezonra készíti fel a fiatal vívókat.
- Hosszú távú terveink vannak, nem csupán az edzőtáborra vonatkozóan, hanem Békéscsaba városával is, hiszen szeretnénk a következő években is itt megrendezni a tábort. A magyar fiatalok számára ez kiváló lehetőség, mivel a különböző vívó stílusokkal találkoznak, és rengeteget tanulhatnak egymástól. Minden kultúra sajátos megközelítést alkalmaz a vívásban. Ráadásul, ezek az események remek alkalmat adnak arra, hogy új barátságok születhessenek, ami szintén rendkívül fontos szempont - mondta a főszervező.
A hazai egyesület, az Alföld Vívó Akadémia 12 versenyzővel képviselteti magát a nemzetközi edzőtáborban. Mecskó Máté, az Akadémia edzője elmondta, hogy a gyerekek már nagyon várták ezt az edzőtábort, hiszen neves külföldi edzőktől tudnak tanulni ilyenkor.
- Meggyőződésem, hogy ez a tábor nemcsak Békéscsaba hírnevét emelheti világszerte, hanem számos ország és kultúra ismeretségét is elhozza a város számára. A sportolók és mi, edzők is rengeteget tanulhatunk és fejlődhetünk az egy hét során. Bízunk benne, hogy sokáig folytathatjuk ezt az edzőtábort, és hozzájárulhatunk a közösség fejlődéséhez - tette hozzá az edző.
Kollár Milán, az Alföld Vívó Akadémia tehetséges fiatal vívója öt évvel ezelőtt lépett be a vívás világába. Elmondása szerint a nem kontakt sportágak vonzereje miatt választotta ezt a sportot, mivel jobban élvezi a finom technikai mozdulatokat és a stratégiai gondolkodást, mint a testi összecsapásokat. Milán célja, hogy az elkövetkező hét nap alatt nemcsak a saját tudását fejlessze, hanem új barátságokat is kialakítson, hiszen számára a sportág valódi értelme abban rejlik, hogy hidakat épít az emberek között, függetlenül a háttérüktől vagy a nemzetiségüktől.
- Szeretnék új emberekkel vívni és új technikák ellen megtanulni vívni, hiszen mindenhol máshogy vívnak, máshogy tanítják a vívást, és ezek ellen jobb minél előbb felkészülni, még akkor is, ha egy edzőtáborban nincsen komoly tétje egy-egy asszónak - tette hozzá a fiatal sportoló.
A több mint kétszáz sportoló tehát egy hetet tölt el Békéscsabán, ahol a sportcsarnok mellett a vívóteremben is fognak dolgozni. Az edzések mellett azért szabadidős tevékenységekre is lesz lehetőségük, hogy egy kicsit kikapcsolódjanak ebben az időszakban is.