Regisztrált tag #294 Regisztrált: 2010 máj 30 v, 09:36 Üzenetek: 32
Sziasztok, vitatkozni, szócsépelni lehet a végtelenségig, de hogyan tudunk változni, mondjuk megvilágosodni, de legalább fejlődni?
Mint minden az életben (pénz, paripa, fegyver, MEGVILÁGOSODÁS, lelki fejlődés stb.) alapvetően két módon érhető el. 1. Van akinek az ölébe hullik vagy kicsiny munkával kegyelemből megszerzi 2. Kőkemény MUNKÁVAL
Legtöbben talán a 2. csoportba tartozunk, de legyen bárhogyan is, aki el akarja kezdeni a munkát, olvassa Byron Katie és Michael Katz NÉGY KÉRDÉS című könyvét és dolgozzon!
Byron Katie egyébként Tolle barátja, a fenti könyvről pedig Tolle ezt írta a hátoldalán: "Ez a kötet mindenre választ ad. Forgassák haszonnal!"
Regisztrált tag #294 Regisztrált: 2010 máj 30 v, 09:36 Üzenetek: 32
Hát Kedves András, Te aztán egyetlen homályos mondattal elintézted Eckhartunk barátját. Ő konkrét MUNKÁRA hív, az igazi önismeret, valódi probléma feltárás és megoldás útjára, és ad rá konkrét módszereket. Sokan vártok erre, tudom. Tehát akinek kevés a problémái megoldásához Tolle gyakorlat-gyűjteménye, mert nem jut vele igazi eredményre, annak ez valóságos áldás.
Ne hallgassatok rám, se Andrásra, csak olvassátok a könyvet és végre tobábbléphettek. (Aki szükségét érzi, persze.)
Én csak azért írtam, hogy segítsek, mert tudom, sokan toporogtok Eckhartunk időtlenül igaz tanításai mellett vagy ellenére, amit lehet, betéve tudtok, de ha jön az igazi probléma, fájdalom stb. nem használ semmit az egész.
Sok szeretettel jó időre búcsúzik egy tudatlanul vitatkozó, de az "állóvízet felkavarni akaró" hívetek: Ferenc Uff!
Regisztrált tag #294 Regisztrált: 2010 máj 30 v, 09:36 Üzenetek: 32
Ja, még annyit, elolvastam, Kedves András mégegyszer a hozzászólásodat, Szerintem, Neked se ártana ez könyv (úgy tűnik, nem olvastad, legfeljebb az ismertetőjét). Némi önismerethiányt érzek itt, ami ez esetben ügysen rejtett nagyképűségben manifesztálódott. Hát csak olvasd el, az ettől való szabaduláshoz is lesz módszer a könyvben.
A többieknek azt ajánlom, bátran vitatkozzunk, jelezve ezzel, még tudatlanok vagyunk. (Andrással ellentétben.)
Megjegyezném, hogy a vitatkozáshoz két tudatlan emberre van szükség. Egy nem elég. Mostanában megnyugodtak a fájdalomtestek.
Vitatkozni? Miért lenne baj? Szerintem építő is lehet, megfelelő mederben tartva és el nem veszve benne, mint egy egészséges eszmecsere. Főként, ha a gyakorlati élet kihívásaira vonatkoztatjuk.
Megynyugodtak a fájdalomtestek? Szerintem csak ők is nyaralni mentek, mint gazdáik, illetve ez a hőség őket is megviseli.
Regisztrált tag #29 Regisztrált: 2009 nov 19 cs, 09:24 Lakóhely: Jelenlét Üzenetek: 251
szinkronsuli:
A két hozzászólás között eltelt 32 percben sem voltál jelen(de ez nem baj), mert akkor a második hozzászólás meg sem született volna. 32 percig(meg utána is) ott lopakodott benned a gondolat, hogy András megsértett. Nagy lelkesedéssel írtad be Byron Katie módszerét(egyébként én is azt írtam, hogy nagyon ajánlom mindenkinek) én meg egy egyszerű mondattal elintéztem és ezzel megbántottalak. De vajon kit? Téged vagy az egód? Már többször írtam a fórumba Byron Katie módszeréről. Nem véletlen, hogy Eckhart is ajánlja. Nem baj, ha tudatlanok vagyunk. Azért vagyunk itt, hogy segítsünk egymásnak rámutatni az egós mintákra. Én folyamatosan ezt teszem. Nem mindig jut el mélyre, mert az egónál megakad. Ilyenkor jön az egó reparáló mechanizmusa. De ezzel sincs gond, mert gond és probléma nem létezik. Ha az egódig jut el, akkor odáig. Ha mélyebbre, akkor meg odáig. Ez van. Ezt hozza a jelen pillanat. Én szeretlek. De ha csak az egódik jut el az, hogy szeretlek, akkor lehet gyanakodni kezdesz rám.
"A nagyon tudattalan emberek a saját egójukat annak a többiekben való tükröződéseként tapasztalják meg. Ha rájössz, hogy amire másokban reagálsz(nagyképűség..stb), az benned is megvan (és néha csak benned), kezdesz egód tudatára ébredni. Eckhart Tolle"
"Azok a másokban meglévő, konkrét egós minták, amikre a legintenzívebben reagálsz, s amiket tévesen az identitásuknak hiszel, általában ugyanazok a minták, amelyek benned is megvannak, ám azokat nem tudod – vagy nem vagy hajlandó – magadban észrevenni. Ebben az értelemben sokat tanulhatsz az ellenségeidtől. Mi az bennük, amit a legbosszantóbbnak, a legzavaróbbnak találsz? Az önzőségüket? A kapzsiságukat? A hatalomvágyukat és az irányítani akarásukat? Az őszintétlenségüket, a tisztességtelenségüket, az erőszakosságra való hajlamukat vagy valami mást? Bármi legyen is az, ami a másik emberben bosszant, és amire az ő esetében intenzíven reagálsz; az benned is megvan. Ám az nem több, mint az egó egy formája, és ekként teljesen személytelen. Semmi köze ennek ahhoz, aki ő; ahogy a te esetedben sincs semmi köze ahhoz, aki te vagy. Az adott tulajdonság vagy késztetés felfedezése önmagadban csak akkor lehet ijesztő az éntudatod számára, ha azt összetéveszted valódi éneddel. Eckhart Tolle"
Berill:
Így van, bár én az egészséges eszmecserét nem vitatkozásnak nevezem. De ezek csak fogalmak. Nekem nem számít minek nevezzük a dolgokat. Mert a nevek,cimkék nem azonosak a dolgokkal, amit a dolgokra aggatunk.
[ Módosítva 2011 júl 11 h, 04:51 ] "Ne meditálj, legyél! Ne gondold, hogy vagy, legyél! Ne gondolkozz a létről, vagy!"
Regisztrált tag #315 Regisztrált: 2010 jún 17 cs, 07:40 Lakóhely: Budapest Üzenetek: 22
Szia Shaw,
"Ha meg akarod érteni Tolle szavak mögött rejlő tanításait, akkor minden mentális képtől, minden mentális prekoncepciódtól meg kell szabadulnod, túl kell lépni rajtuk, mert azok mind az egohoz tartoznak." Ezt Te írtad, erre kérdeztem rá, úgy tűnik nem ment át. A kérdésem, hogy amikor ezt mondod, írod átéled? Abban a pillanatban amikor ezt mondod.
Regisztrált tag #315 Regisztrált: 2010 jún 17 cs, 07:40 Lakóhely: Budapest Üzenetek: 22
Kedves András,
"amíg majd nem tudsz kérdéseket írni ebbe a fórumba. eltűnnek a kérdések. amikor már csak válaszokat adsz másoknak. " A kérdésem nem magamhoz szólt, hanem Shawhoz, arra reagálva amit korábban írt, amolyan rávilágításként, hogy amit írt az nem klappol nekem. Szóval nem info-kérő kérdés. Természetesen megtudtam sok mindent ezzel. "Amikor válaszokat adsz másoknak" is egy kivetítés. Elmebeli. Prekoncepció.
"Ha meg akarod érteni Tolle szavak mögött rejlő tanításait, akkor minden mentális képtől, minden mentális prekoncepciódtól meg kell szabadulnod, túl kell lépni rajtuk, mert azok mind az egohoz tartoznak." Ezt Te írtad, erre kérdeztem rá, úgy tűnik nem ment át. A kérdésem, hogy amikor ezt mondod, írod átéled? Abban a pillanatban amikor ezt mondod.
Üdv: Zsu
Szia Zsu!
Átélni valamit szintén csak egos állapotban lehet. Most, hogy ezt írom, egyszerűen csak jelen vagyok, amit éber tudatosságnak is nevezhetünk. A gondolatok innen, ebből a belső csendből emelkednek elő. Persze ez a belső csend nálam is viszonylagos, az elme sokszor kerül előtérbe. Azon dolgozom, hogy ezt a csendet tudjam az életem alapjává tenni ls ne az elmebeli zakatolást, amely megpróbálja megértettni velem a felébredtek tanításait.
Üdv: Shaw
"Megtartani a jelen pillanatot a maga teljességében, anélkül hogy bármi többet várnék el tőle"
"Fedezd fel, mi az, amire minden más rávetül, és akkor a tiszta JELENLÉT-ként fogsz megmaradni"
Regisztrált tag #468 Regisztrált: 2010 nov 01 h, 07:18 Üzenetek: 2
Elolvasva a topic hozzászólásait, úgy látom, eléggé eltért a szófolyam a topic címétől.
Régebben találtam egy blogbejegyzést, úgy gondolom, ez elég jól összefoglalja, miben lehet támpont az út kezdetén az agykontroll és hogyan képezhet (minden ellenvélemény ellenére) átmenetet a Tolle által feltárt önmegtaláláshoz.