Névnapok
Ma 2019. 1. 22, kedd, Vince napja van.
Holnap Zelma napja lesz.
Mai gyakorlat

Az alábbi jelenlét gyakorlat segítségedre lehet abban, hogy egyre tudatosabbá válj.:

Bár a testtel való azonosulás az ego egyik legalapvetőbb formája, a jó hír, hogy ...

Folytatás
Utolsó fórum hozzászólások
Válasz: Most Tolle vagy nem?
Berill írta ...Nagy megerőltetés árán, de végig ha
Írta: Dyra
szept 16 : 22:08

Válasz: Egy kis művészet...
Berill írta ...ÁlomEz nagyon jó kép!
Írta: Samuel
szept 08 : 17:49

https://www.youtube.com/watch? v=msDmHMgIQjo
Írta: Teri
szept 04 : 10:56

"A tudás legnagyobb ellensége nem a tudatlanság, h
szept 03 : 18:31

Berill írta ...Nagy megerőltetés árán, de végig ha
Írta: NN
szept 01 : 17:10

ez a ködösítés gyémántja :) ez a gyémánt i
aug 30 : 12:19

Most Tolle vagy nem?
Nagy megerőltetés árán, de végig hallgattam ezt az
Írta: Berill
aug 30 : 09:43

Válasz: Tolle más megvilágításban
Köszönöm szépen Berill-nek és persze az összes töb
Írta: QuiGonJinn
aug 29 : 10:45

Nem mondok semmit... :D (...mert nem 'tudok' semmi
Írta: NN
aug 27 : 17:01

ja, aztán ki ellenőrzi, a magyarra fordításnál a f
aug 27 : 16:22

Tolle Audio Player:

Nap vicce
A nap vicce
A geped adatai
IP
Fórumok
ÚJ FÖLD - Eckhart Tolle Tanításai :: Fórumok :: Kötetlen beszélgetések
<< Előző téma | Következő téma >>   

Betegségek lelki háttere

Oldal:   <<        >>  
Szerző Üzenet
Shaw
2011 máj 02 h, 04:56

Regisztrált tag #619
Regisztrált: 2011 márc 03 cs, 02:56
Lakóhely: Nyíregyháza
Üzenetek: 519
Stefi írta ...

Shaw írta ...

Szerintem a túlvilági entitások általi megszállás elsősorben az egot hozhatja tűzbe, mert az egy bizonyítéka lehet a halál utánni túlélésnek.

Kedves Shaw,

Köszönöm a hozzászólásodat.
Szerintem embere válogatja, hogy ki örül annak, hogy az éter teste tovább él. Osho szerint nem képzelhetjük, hogy tudatunknál leszünk halálunk után, ha most sem vagyunk tudatosak. Ha pedig nem vagyunk tudatunknál, akkor számít egyáltalán valamit a jelen és az éteri élet?
Szerinted jó gyakorlat a tudatunk megőrzéséhez a tudatos álom gyakorlása?
Vannak emberek, leginkább gyerekek akik beszámolnak előző életükről. Szerintem az ilyen esetekben nem reinkarnációról van szó, hanem inkább megszállásról és ez a jelenség az alapja a lélekvándorlás elméletének.
Lehetséges ez?
Az energia elszívásról szeretném kérni a véleményedet.
Lehetséges, hogy vannak emberek (élők) akik képesek elszívni mások energiáját?

Köszönöm a válaszod.

Üdv. Stefi

Kedves Stefi!

Az előző hozzászólásomban az egos elméről beszéltem, az ego tudata marad még fent egy ideig a túlvilágon (úgy, mint ahogy most van).

Osho szerintem a felébredt tudatról beszél, így ebben az értelemben (és Tolle szerint is) jelenleg is alvó állapotban vagyunk és ez az alvás, szendergés folytatódhat még egy ideig a túlvilágon is.

A tudatos álmodás ezt az egos tudatot erősíti fel, ami ennek a technikának köszönhetően még erősebbé válva még nehezebben oszlik majd fel a halál után. Tehát szerintem azt erősíti meg, amiből fel akarunk ébredni, az alvó állapotot, az egos elmét.

Lehetséges, hogy vannak emberek (élők) akik képesek elszívni mások energiáját?
kérdezted.

Vannak nagyon dependens, függő emberek, akik másoktól irányítást, vezetést várnak el. Azok, akiknek nincsenek vezetői kvalitásai (vagy öröklötten kevés energiával születik) , azok lehet, hogy ezt tehernek, kimerítő kapcsolatnak érzik. szerintem ilyen viszonylatban létezik ez élő embereknél.

Üdv: Shaw

[ Módosítva 2011 máj 02 h, 04:57 ]

"Megtartani a jelen pillanatot a maga teljességében, anélkül hogy bármi többet várnék el tőle"

"Fedezd fel, mi az, amire minden más rávetül, és akkor a tiszta JELENLÉT-ként fogsz megmaradni"

- LINK -

- LINK -
Vissza az elejére
Shaw
2011 máj 02 h, 05:14

Regisztrált tag #619
Nati írta ...

Sziasztok!

Érdekes, mert én is megkérdeztem attól a megvilgosodottól, akiről irtam a másik fórumon, hogy van e reinkarnáció. Azt felelte hogy nincs, ezt a kelet találta ki az ego nyugtatására, hogy van élet a halál után is. Ő azt mondta ki reinkarnálódna? Halálod után azzá válsz ami vagy, beleolvadsz az egy Tudatba. Akkor ki az aki inkarnálódna??? Ez tényleg nagy kérdés engem is jól összezavart. Mivel azt hittem van reinkarnáció, valahogy igy tűnik értelmesnek az egész élet, a tanulási folyamatok, karma, stb....

Persze nem szó szerint idéztem őt, de valahogy igy mondta el.
Bár lehet ő a végső igazságról szólt. Onnan nézve talán nincs is....ki tudja? Kell e ezt tudnunk? Számit ez itt és most? Nem hiszem. Hagyjuk meg a misztériumot titoknak.

Ne haragudj Shaw, de hogy haldokolhat valaki 100 évig??? Mikor idő csak a földön létezik. A halál után nem lehet idő...

Szerintem ez meredek kijelentés és megtévesztő. Nem hinném, hogy bárki hiteles magyarázattal szolgálhat, hogy mi történik a halál után. Ezt mindenkinek magának kell megtapasztalnia. Ez a NAGY REJTÉLY!

Kedves Nati!

Amiket írtam azok nem személyes tapasztalataim, hanem eddigi keresésem során felszedett morzsák!

Több spirituális nézet szerint sem létezik reinkarnáció! Az egós tudat szép lassan elhalványul a túlvilágon, végül teljesen kialszik. Ez azonban nem fogható fel haldoklási folyamatnak, mert eleinte igen élénk és tevékeny lehet, vámpirizmusának köszönhetően ezt az állapotot sokáig fent tudja tartani(persze ott nem beszélhetünk földi értelemben vett időről) . Végül azonban teljesen feloszlik, meghal, semmi sem marad belőle.

Az egós elme azonban az emberi rendszernek csak egy kis része, az ego feloszlása után ott marad az alvó tudatmag és az ún. aurikus lény, amely a kis egók (akik eddig éltek a mikrokozmoszban) karma tapasztalatinak a tárháza. Ez egy személytelen rész, nem rendelkezik egos tudattal.
A mikrokozmosz tapasztalatait tárolja.

Ezért modják azt, hogy a felébredés ösvényén egyetlen másodperc sem veszhet kárba, mert minden ilyen irányba tett tapasztalat egyre éberebbé teszi az alvó tudatmagot.
Szerintem ezért van az, hogy egyeseket meg tudnak érinteni Tolle szavai és a jelenléte, mások viszont teljesen közömbösek vele kapcsolatban.

Számit ez itt és most? Nem hiszem. Hagyjuk meg a misztériumot titoknak.-írtad.

Szerintem a legnagyobb misztérium titok az, hogy ez az alvó tudatmag csak akkor ébredhet önmagára, ha az ember még a fizikai sikon létezik. A túlvilágon nincs erre esély, mert ott nem teljes a személyiségszerkezet.

Ezért kell Most mindent megtenni, hogy életünkbe hozzuk a Jelenlétet!

Üdv: Shaw.

"Megtartani a jelen pillanatot a maga teljességében, anélkül hogy bármi többet várnék el tőle"

"Fedezd fel, mi az, amire minden más rávetül, és akkor a tiszta JELENLÉT-ként fogsz megmaradni"

- LINK -

- LINK -
Vissza az elejére
Stefi
2011 máj 03 k, 10:00
VendégSri Nisargadatta Mahárádzs - LINK -
véleménye a reinkarnációról:

"Egy látszólag független fantom-én jön létre, amely önálló egzisztenciával rendelkezőnek tűnik. Ez a fantom nem csak születettnek, élőnek, szenvedőnek és meghalónak látszik, hanem szabad döntéssel és cselekvéssel rendelkezőnek, és emiatt a kauzalitás, és a Karma folyamatába bevontnak is. Amint az ál-entitással való téves identifikáció kialakul, az akaratinak képzelt cselekvések eredményeként elkezd erősödni benne a tapasztalatokkal rendelkezés koncepció – más szóval, a Karma, a kötelék és az újjászületés alanyának képzeli magát; és azután, végső fokon, szenvedése alóli enyhülést keres, ami egy elképzelt ’megszabadulás’ kereséseként jelenik meg. De ez az árnyék-jelenség soha nem létezett szubsztancia-magánvalójától függetlenül; soha nem volt cselekvő, szenvedő és szabadságot kereső független entitás.
Olyan ez, mint a nyugodt óceán felszínén a spontán keletkező szélben keletkező kis hullámok játéka… a hullámocskák azt gondolhatják, hogy a víztől elkülönülve léteznek, azt képzelhetik, hogy független akciókat hajtanak végre, és hogy tapasztalják ezeknek az akcióknak az elképzelt következményeit, és hogy periodikusan eltűnnek, és ismét újjászületnek, mint hullámocskák, a múlt cselekedeteitől függő specifikus formákat felvéve. Végül lehet, hogy szenvedéseikből kilépjenek, az összeolvadás után sóvárognak, és a vízzel való ismételt eggyé válás után, és a víztől való elképzelt különlétünktől való megszabadulás után… de mindez csak ostoba tévedés. Amikor meglátja az igazság fényét, az ember azonnal felismeri, hogy az újjászületés egész koncepciója teljes képtelenség; csak az elme zavaros képzelődésének az eredménye, egy olyan keresésé, amely egy téves fogalom megmagyarázásához egy másik téves fogalmat indítványoz."

Érdekelne mi a véleménye Tollénak az újraszületésről.
Ha valaki tudja, legyen szíves közölni.

Szép napot
Vissza az elejére
Stefi
2011 máj 03 k, 10:09
Vendég
Shaw írta ...

Kedves Shaw,

Teljes mértékben egyetértek veled.
Szeretném tudni, hogy mit tehetek azért, hogy nagyobb jelenlétben élhessek.
Más szóval: Mit tehetek azért, hogy tudatosabb legyek?

Köszönöm a válaszod.

De szívesen venném a többiek véleményét is.

Vissza az elejére
Stefi
2011 máj 03 k, 01:01
VendégOsho: A keresés című könyv, 14.o.

"A halálba való elmélyedés is keresés. Már magától a fogantatás pillanatától egészen a legvégsőkig az ember nem más, mint az igazság utáni kutatás. És ha nem kutatod az igazságot, akkor nem vagy ember. Akkor eltévedtél. Akkor legfeljebb a külsőd emberi, de belül nem emberi lény vagy. Az emberi mivoltod csak a külsődben van jelen, nem a szívedben. Ne hagyd magad megtéveszteni a külső által. Az, hogy a tükörbe nézel és embert látsz, nem bizonyít semmit. Ha a keresésed nem éri el azt az intenzitást, amikor az összes energiád ebben összpontosul s te magad válsz a kereséssé, akkor nem is vagy ember.
Ez a különbség állatok és ember között. Az állat csak él, de nem keres. Egyszerűen csak él, és nem keres. Egyetlen állat sem tette még fel a kérdést: Mi az igazság? Mi az élet? Mi az élet értelme? Miért vagyunk mi itt? Honnan jövünk? Mi lesz a sorsunk? Egyetlen fa, egyetlen madár, egyetlen állat, még a nagy Föld sem tette fel ezeket a kérdéseket. A mérhetetlen tágas ég sem érdeklődött ezek után...
Ez az ember fénye."

Innentől nem tudom, hogy ki vagyok és kik között élek.
Vissza az elejére
Shaw
2011 máj 04 sze, 09:28

Regisztrált tag #619
Stefi írta ...

Shaw írta ...

Kedves Shaw,

Köszönöm a válaszod.

Kedves Stefi!

Nem hiszem, hogy ezt tőlem kellene megkérdezned!
Én csak annyit tudok tenni, hogy leírom, hogy én mit teszek, hogy a Jelenlétben éljek.

Megpróbálom a Tolle által közvetített egyetemes tant behozni a hétköznapjaimba.

Az én számomra a Mostban maradáshoz a legjárhatóbb kapunak a belső test tudatosság bizonyult. Ez segít Jelen lenni és lehetőleg ott is maradni.

Egy másik kapu (erre Castaneda mutatott rá) annak az állandó tudatban tartása, hogy nincs időm az elme játékaira. Castaneda szerint a halál a legjobb barátunk, mert rámutat arra, hogy csak a harcos létnek van igazán értelme. Ez számomra azt jelenti, hogy állandóan ébernek kell lenni a Mostban és nem kell komolyan venni az elme fecsegését (Castaneda számára ez a harcos lét egy belső összeszedettséget jelent, a harc pedig az elme elterelő manővereivel szembeni tudatos fellépésre utal). Ez persze azt jelenti, hogy az egos elmét és annak a gondolatait nem veszem túl komolyan.

Harmadik kapu, hogy az elme által teremtett világot sem kell komolyan venni, a világ ( és a világ által befolyásolt emberek) elvárásaival szemben a fentiekben leírtakat állítom előtérbe.

Persze mindenkinek meg vannak a saját kapui, csak szorgalmasan keresni kell őket.
Erre persze jó módszer, ha olvasod Tolle könyveit és nem hagyod, hogy az elméd olyan mellékvágányok tereljen, amely csak időpocsékolás, mível te sem vagy halhatatlan.

[ Módosítva 2011 máj 04 sze, 09:36 ]

- LINK -

- LINK -
Vissza az elejére
Stefi
2011 máj 04 sze, 09:44
Vendég
Shaw írta ...

Stefi írta ...

Shaw írta ...

Kedves Shaw,

Köszönöm a válaszod.

Kedves Stefi!

Nem hiszem, hogy ezt tőlem kellene megkérdezned!
Én csak annyit tudok tenni, hogy leírom, hogy én mit teszek, hogy a Jelenlétben éljek.

Az én számomra a Mostban maradáshoz a legjárhatóbb kapunak a belső test tudatosság bizonyult. Ez segít Jelen lenni és lehetőleg ott is maradni.

Egy másik kapu (erre Castaneda mutatott rá) annak az állandó tudatban tartása, hogy nincs időm az elme játékaira. Castaneda szerint a halál a legjobb barátunk, mert rámutat arra, hogy csak a harcos létnek van igazán értelme. Ez számomra azt jelenti, hogy állandóan ébernek kell lenni a Mostban és nem kell komolyan venni az elme fecsegését (Castaneda számára ez a harcos lét egy belső összeszedettséget jelent, a harc pedig az elme elterelő manővereivel szembeni tudatos fellépésre utal). Ez persze azt jelenti, hogy az egos elmét és annak a gondolatait nem veszem túl komolyan.

Harmadik kapu, hogy az elme által teremtett világot sem kell komolyan venni, a világ ( és a világ által befolyásolt emberek) elvárásaival szemben a fentiekben leírtakat állítom előtérbe.

Persze mindenkinek meg vannak a saját kapui, csak szorgalmasan keresni kell őket.
Erre persze jó módszer, ha olvasod Tolle könyveit és nem hagyod, hogy az elméd olyan mellékvágányok tereljen, amely csak időpocsékolás, mível te sem vagy halhatatlan.

Köszönöm Shaw
Vissza az elejére
Stefi
2011 máj 04 sze, 12:51
Vendég
Shaw írta ...

Kit sürget az idő, hogy elérje a tudatosságot, a jelenlétet még a halál előtt?
Csakis az egó aggódik emiatt.
A Tudat biztosan nem.

Örömteli napot
Vissza az elejére
Stefi
2011 máj 05 cs, 11:38
Vendég
Shaw írta ...

Kedves Shaw,

Próbálkoztam már több spir mester tanítását alkalmazni, a Mostban, a jelenben maradáshoz.
Van olyan tanítás, hogy próbáljuk a tudatunkat egy pontra szűkíteni, pl. képzeletbeli harmadik szemre, vagy az orrunk hegyére. Vagy akár az egész testünkre.
Ez a módszer valóban jó a gondolatok és az érzelmek megfékezésére, de szerintem a hátránya, hogy tudatbeszűkülést okoz. Az viszont megint csak egós állapot.
Krishnamurti és Nisargadatta soha nem ad ilyen tudatbeszűkítő módszert.

Szeretném kérni a véleményedet erről a problémáról.

Üdv. Stefi
Vissza az elejére
Shaw
2011 máj 05 cs, 04:43

Regisztrált tag #619
Stefi írta ...

Shaw írta ...

Kit sürget az idő, hogy elérje a tudatosságot, a jelenlétet még a halál előtt?
Csakis az egó aggódik emiatt.
A Tudat biztosan nem.

Örömteli napot

Kedves Stefi!

Ez nem aggódás, csak az elme trükjeinek az átlátása, a pszichológiai idő megszűntetése.

- LINK -

- LINK -
Vissza az elejére
Oldal:   <<        >>  

Moderátorok: timeless, xxx

Ugrás:     Vissza az elejére