Névnapok
Ma 2020. 7. 5, vasárnap, Sarolta, Emese napja van.
Holnap Csaba napja lesz.
Mai gyakorlat

Az alábbi jelenlét gyakorlat segítségedre lehet abban, hogy egyre tudatosabbá válj.:

Bár a testtel való azonosulás az ego egyik legalapvetőbb formája, a jó hír, hogy ...

Folytatás
Utolsó fórum hozzászólások
Válasz: Teri blogja
mi van a tudatra ébredés után? https://www.youtube
Írta: Teri
jún 12 : 20:48

https://www.youtube.com/watch? v=iTWie6-5_ps
jún 12 : 20:21

köszönöm... még, még, még!!!!!!!
febr 21 : 12:08

Válasz: Egy kis művészet...
Második verzió: „A minden ágán táncol szívem”
Írta: Berill
jan 22 : 21:33

Jó ez a csend! Ha nem lenne zaj, akkor fel sem tűn
jan 10 : 14:17

https://www.youtube.com/watch? v=k3pnJA2jyr4
Írta: Roby_T
jan 07 : 12:09

Lélek-JELen-Léthttps://drive.google.com/open?id=1r
máj 13 : 08:39

ha lenne, remélem felrakod ide :)
ápr 16 : 00:35

Köszi! Ez a srác tényleg "ott" van. :)https://www.
Írta: Roby_T
ápr 15 : 09:14

Milyen félelem van benned ? Talán attól félsz, hog
márc 31 : 00:57

Tolle Audio Player:

Nap vicce
A nap vicce
A geped adatai
IP
Fórumok
ÚJ FÖLD - Eckhart Tolle Tanításai :: Fórumok :: Egyéb spiritualitással kapcsolatos témák.
<< Előző téma | Következő téma >>   

"Sat-Chit-Ananda"

Oldal:   <<        >>  
Szerző Üzenet
jarasiteri
2013 márc 11 h, 11:42
Regisztrált tag #521
Regisztrált: 2010 dec 07 k, 10:28
Üzenetek: 531
Aha, Attilára gondoltam én is, azért is mert fizikálisan is közel van. Ez is szempont, mert én az anyagi világban élek . De még a honlap teljes tartalmát sem olvastam el. Csak értetlenkednék feleslegesen. A végén még felpofozna. Teri
Vissza az elejére
jarasiteri
2013 márc 11 h, 12:23
Regisztrált tag #521
Osho keresztény mesének hívja egy vidóban (Isten április 1-jén hétfőn teremtette a világot) a genezist.

És akkor pl. ez az advaita mese (hasonlót címszavakban Tolle is el-el ejteget némelyik előadásában):
"Nem volt kezdet. Csak egy végtelen, térszerű éber tudatosság volt – amit a későbbiekben a vallások Brahmannak, Taonak, Nirvánának, Keternek, Istennek, az Egyetlen Megnevezhetetlennek címkéztek. Nem volt semmi megnyilvánult, tehát a dolgokat jelenlevővé tevő Tér sem és nem volt Idő, ami a változást rögzítette volna. Csak egy végtelen, tudatos, önszervező Felsőbb Intelligencia volt – személytelenül.S mivel időtlen és végtelen, ezért az örökkévalóságig unalomra volt kárhoztatva.. hiszen ki akarna időtlen-időkig önön tökéletességét élvezni? Ha Isten lennél - örök és végtelen mindenhatósággal bírva - mit tennél? Egy ideig valószínűleg élveznéd saját tökéletességedet, majd megunnád a kiszámítható „örök jót”, megnyomnád a „Véletlen helyzet” gombot és olyan helyzeteket generálnál magadnak, amelyekben van meglepetés, öröm és dráma, jó és rossz – azaz amiben van változás, egymásba-alakulás, metamorfózis, játék. Testet öltenél Romney-ban és Obamában, harcolnál és Obama győzne, testet öltenél önmagadban, amint főnököddel vitázol .. szerepeket vállalnál és élveznéd a szerepek játékát. "

Mond meg Sry, mi a különbség? Mert szerintem semmi.

Ezért nem tudom magam elkötelezni egyik "képzelgés"-nek sem.
És tényleg felesleges is ezeken rugózni (ahogy Dyra mondja

Előbb-utóbb mindenki elkezd valamiben hinni, és azt állítja az-az igaz. Még a matematika sem igaz, mert dogma (megállapodás, alapdefiníciók, melyeknek az igazságát nem vitatjuk) az alapja.
És ha kiderülne, hogy bármely alapdefinició (pl. egy szám azonos önmagával) hamis, ill. mást fogadnánk el alapigazságnak, akkor a matematika összeomlana, és egy tök másik matematika épülne fel. Viszont a mostani matematikánk egész jól leírja a mostani "anyagi világ" fizikai törvényeit.

A Te módszeredet : az önmagamból kiindulást még nem próbáltam ki, de tuti lenne olyan jó, mint bármelyik másik mese.
Mert honnan tudnám, hogy ami bennem fölmerül az az igaz?
Hiszen elképzelhető, hogy csak az agyam űz velem játékot,
úgy adja le az önvaló illúzióját, hogy önvalónak lássam.
Teri (hitetlen gyaur kutya)

Hiszen már arról is olvastam félszavakban, hogy lassacskán meg tudják mondani, hogy az agy mely része sarkall minket arra, hogy Isten keresés ill. fogalom kialakuljon bennünk.
Egy csomó dolog, amiről azt hisszük, spirituális történés, az megmagyarázható autoszuggesztióval.
Nem folytatom
Lehet, hogy a megvilágosodás része a "nemrugózás".
Némely mestert elnézve... Olyan egyszerűek ...Hiányzik belőlük a kétség

Némelyikük mögött meg rendkívül komoly tanulás áll.

ÉS nincs különbség. Mester - Mester.

Ez teccik:
„A börtönben rájöttem, hogy rengeteg fölösleges problémát gyártottam saját magamnak. Szabadnak lenni annyit jelent, hogy az ember a lehető legtöbb időt azzal tölti, amivel igazán szeret foglalkozni. Persze ehhez rengeteg időre van szükség. Ha sokat fogyasztanék, és nagy igényeim lennének, az egész életemet arra pazarolnám, hogy pénzt gyártsak az igényeim kielégítésére, így pedig nem lenne időm szabadon élni" – foglalta össze Mujica.

- LINK -

[ Módosítva 2013 márc 11 h, 12:44 ]
Vissza az elejére
sry
2013 márc 11 h, 07:26
Regisztrált tag #1210
Regisztrált: 2012 jún 17 v, 07:14
Üzenetek: 195
jarasiteri írta ...

Ez az advaita mese azért csak nagy vonalakban tekinthető igaznak. Inkább egyfajta ábrázolás. De azért értem (asszem), hogy miért nem találod benne a különbséget. Pedig van. Érzetben más.
A történet szerinti Obama bár győzni akar, de a vereség sem ronthatja el a jókedvét. Itt persze feltételezve, hogy a tudat tudatos marad Magára. Mert hajlamosak vagyunk 'beleveszni' a 'történetünkbe'.

Nekem is sok bajom volt a "hit"-tel, - hasonlóan, ahogy Neked is lehet. Azóta arra a következtetésre jutottam, hogy nem a hit a probléma, hanem annak ellenőrizetlenül engedése. A hit teremtő erő. Ha belevész az ember az 'élettörténetébe', a hitével fogja megteremteni azokat a bajokat és konfliktusokat, amiktől fél, vagy el szeretne kerülni. A materialista az anyagban hisz. Hite fogja lehetetlenné tenni, hogy azon túl láthasson. Ebből következik, hogy azt hiszünk, amit akarunk. Ez már valamelyes szabadság, de még azért "nem az igazi". Mert marad számtalan olyan hit az elmében, amit születése óta halmozott be válogatás nélkül a külvilág. Semmit nem tudunk, csak azt hisszük, hogy amit tudunk, az tudás. Pedig csak hit. Ezért először is meg kell keresni egy fix pontot, és abból a pontból kell felszámolni minden hitet. Az advaitában a fix pont az "én vagyok" érzet. Ez még dogma (a kifejezéseddel élve), de ez áll legközelebb a valósághoz. Utolsó lépés, hogy az "én vagyok" érzet is feloldódik. Ekkor lehet teljes szabadságról beszélni, minden hit és dogma hatásától mentesen.

Félre ne érts, nem rábeszélni akarlak. Az a jó, ha tudsz arra hallgatni, hogy miben érzed jól Magad!
Akkor máris közelebb kerültél Magadhoz, mintha beleerőltetnéd Magad valamilyen irányzatba.

Ha belegondolsz, a kétkedés is hit alapú, - egy döntési nehézség, hogy a két rossz közül melyiket válasszam... Ne dönts, hagyd hogy mit hoz a következő pillanat. Oshót idézve: Bármit választasz, a poklot választod.

A Mesterek védelméül Mindegy mennyi tanulás, vagy mekkora élettapasztalat van mögöttük. Attól Mesterek a Mesterek, hogy mennyire vannak az adott pillanattal tökéletes összhangban.
Nem olyan rossz az olyanféle egyszerűség...

[ Módosítva 2013 márc 12 k, 10:14 ]
Vissza az elejére
sry
2013 márc 11 h, 07:33
Regisztrált tag #1210
jarasiteri írta ...

Aha, Attilára gondoltam én is, azért is mert fizikálisan is közel van. Ez is szempont, mert én az anyagi világban élek . De még a honlap teljes tartalmát sem olvastam el. Csak értetlenkednék feleslegesen. A végén még felpofozna. Teri

Nem az a "fajta", nem kell pofozkodástól tartanod...
Ha helyileg is közel van, egy találkozó többet érne, mint a honlap végigolvasása.
Vissza az elejére
Shaw
2013 márc 11 h, 08:49

Regisztrált tag #619
Regisztrált: 2011 márc 03 cs, 02:56
Lakóhely: Nyíregyháza
Üzenetek: 519
Egy zsidó-keresztény kultúrkör hagyományai által kondicionált elmének elég nehéz megértenie az advaita filozófiát.

Ezek a kondicionálások olyan mélyen beleégtek már az elmébe, hogy akkor is hatnak a tudat alatt, ha nem vallásos az illető. Ha vallásos, akkor pedig fel is fokozódik e kondicionálások hatása.

Alapvetően két fontos kondicionálás létezik, amelyik szinte lehetetlenné teszi az advaita megértését.

Az egyik azt rögzítette az elmében, hogy a teremtő és alkotása, a teremtmény két különböző dolog.

A teremtmény nem lehet azonos a teremtővel, aki tőle elkülönülve, személyes Istenként létezik.

A másik kondicionálási minta azt rögzítette az elmében, hogy a rész nem lehet azonos az egésszel, a kettő között egy mechanikus kapcsolat létezik.

A rész (személy) ugyan rendelkezhet kiemelkedő minőségekkel. de az egész (Isten) tőle nagyságrendekkel jobb és áthatóbb minőségekkel rendelkezik.

Ezek a kondicionált minták nem engedik megérteni az Én vagyok Isten kijelentés lényegét.

Ha úgy gondolja az illető, hogy érti, a legtöbb estben akkor is az említett kondicionálások torzító hatásain keresztül éri el ezt, vagy egyszerűen csak az elme halálfélelem elleni gyógyszeréről van szó.

Az ilyen elme számára felfoghatatlan az, hogy Isten nem személy, amelyet semmilyen formában nem találhat meg, hanem személytelen energiaként, Ő a Lét lényege.

Azt pedig tényleg nehéz elképzelnie, hogy a rész és egész között organikus kapcsolat van, tehát a rész nem különíthető el az egésztől, mint ahogy a hullám sem különíthető el az óceántól, mert a kettő csakis együtt létezhet.

Az ezen a személyes formán megjelenő Létnek tehát fel kell ébrednie a személyiség, az ego-álomból, hogy önmagára ébredve átélhesse ezt az egységet.

Egész eddig a pillanatig pedig csak az ego mondogatja azt, hogy én Isten vagyok (és talán el is hiszi), de a valóságban nem tapasztalja.

[ Módosítva 2013 márc 11 h, 08:56 ]

"Megtartani a jelen pillanatot a maga teljességében, anélkül hogy bármi többet várnék el tőle"

"Fedezd fel, mi az, amire minden más rávetül, és akkor a tiszta JELENLÉT-ként fogsz megmaradni"

- LINK -

- LINK -
Vissza az elejére
jarasiteri
2013 márc 12 k, 08:32
Regisztrált tag #521
YES!
Lehet, hogy ezért javasolják, hogy mindenki tartsa meg az ősei hitét, és ne cserélje fel egy másikra.
Egyik mese olyan mint a másik.

[ Módosítva 2013 márc 12 k, 09:01 ]
Vissza az elejére
sry
2013 márc 12 k, 08:54
Regisztrált tag #1210
Shaw írta ...

Egy zsidó-keresztény kultúrkör hagyományai által kondicionált elmének elég nehéz megértenie az advaita filozófiát.

Ezek a kondicionálások olyan mélyen beleégtek már az elmébe, hogy akkor is hatnak a tudat alatt, ha nem vallásos az illető. Ha vallásos, akkor pedig fel is fokozódik e kondicionálások hatása.

Alapvetően két fontos kondicionálás létezik, amelyik szinte lehetetlenné teszi az advaita megértését.

Az egyik azt rögzítette az elmében, hogy a teremtő és alkotása, a teremtmény két különböző dolog.

A teremtmény nem lehet azonos a teremtővel, aki tőle elkülönülve, személyes Istenként létezik.

A másik kondicionálási minta azt rögzítette az elmében, hogy a rész nem lehet azonos az egésszel, a kettő között egy mechanikus kapcsolat létezik.

A rész (személy) ugyan rendelkezhet kiemelkedő minőségekkel. de az egész (Isten) tőle nagyságrendekkel jobb és áthatóbb minőségekkel rendelkezik.

Ezek a kondicionált minták nem engedik megérteni az Én vagyok Isten kijelentés lényegét.

Ha úgy gondolja az illető, hogy érti, a legtöbb estben akkor is az említett kondicionálások torzító hatásain keresztül éri el ezt, vagy egyszerűen csak az elme halálfélelem elleni gyógyszeréről van szó.

Az ilyen elme számára felfoghatatlan az, hogy Isten nem személy, amelyet semmilyen formában nem találhat meg, hanem személytelen energiaként, Ő a Lét lényege.

Azt pedig tényleg nehéz elképzelnie, hogy a rész és egész között organikus kapcsolat van, tehát a rész nem különíthető el az egésztől, mint ahogy a hullám sem különíthető el az óceántól, mert a kettő csakis együtt létezhet.

Az ezen a személyes formán megjelenő Létnek tehát fel kell ébrednie a személyiség, az ego-álomból, hogy önmagára ébredve átélhesse ezt az egységet.

Egész eddig a pillanatig pedig csak az ego mondogatja azt, hogy én Isten vagyok (és talán el is hiszi), de a valóságban nem tapasztalja.

Mivel nem jelölted, hogy ezt a hozzászólásodat kinek szánod, arra a következtetésre jutottam, hogy némely elemét magamra is vonatkoztathatom, - ennek ürügyén van mivel eszmecserét kezdenünk, aminek nagyon örülnék.

Ha eredetileg Terinek szántad, egy kis további ostorozásul, akkor elnézést, hogy ezt ismét 'benéztem'.

Leginkább (nekem) úgy tűnik, a saját problémádat osztottad meg velünk. Ha ezzel a szándékkal írtad, igazán köszönöm a bizalmat, hogy ennyire nyíltan tudod felvállalni és tisztán átlátni, hogy milyen akadályok vannak előtted.

Együtt érzek mindazokkal, akiknek az a sajátos teher jutott, hogy életére az intézményesített vallás ennyire rányomta a bélyegét. Eszembe sem jutott ilyen módon 'látni', hogy milyen nagy teher is lehet ez. Egy szemszögből tökéletesen igazad van. De azért nem ennyire reménytelen a helyzet, van ebből is kiút!

Ahogy végigolvastam az írásod, arra jöttem rá, hogy maga a leírtak egyszer bizonyítják, hogy ez csak így lehet (szinte dogmaként), és ugyanakkor pedig benne van a teljes cáfolat is.

A cáfolat pedig Te Magad Vagy! Ilyenféle elme-kodicionáltságod ellenére is az advaita mély megértését érted el. Ha nem is lehetett könnyű dolgod, de élő példája Vagy, hogy nincs kondíció, amiből ne lehetne kikeveredni.

Néhány észrevétellel bővíteném a lehetőségeket:

Az elme korántsem állandó. Sokszor vannak kihagyásai. Mint a felhős égbolt, időnként átsüt azért rajta itt-ott a napfény. Osho ezért is mesélt annyi viccet, mert a vidámság, jókedv, és a poénfordulatok segítségével próbálta segíteni az elmék leállítását. Minél lelazultabb, oldottabb a kereső, annál könnyebben érezhet rá a "valóság ízére". Ha valakinek beköszönt egy ilyen pillanatnyi elmecsend (szatori), az már nem felejti el többet. De ebből előfordulhat akár teljes "Önmagára ébredés" is akár. A zen-ben az elme-szünetet némely irányzat váratlan helyzetek megteremtésével, vagy botütések segítségével érte el.
Hol jöhetne itt szóba, hogy milyen kondíciója van az elmének? Nem számít. Minden elme "terhelt", nem számít milyenek ezek a terhek.

Amit írtál, egyben hibás. Az elmét és kondícióját tartod erősnek. Ezzel teszed valós akadállyá az elmét. Változtass bátran a szemléleteden. Az még mindig nem Te Vagy! Az elme illúzió. Ennek felismerését nem látom az írásodban. Amire a figyelmedet fordítod, azt erősíted. Nem véletlen, hogy az advaitában semmi mást nem hangsúlyoznak, csak "tartózkodj a vagyokban" stb. Minden további lépést a kereső már maga kell, hogy megtegyen, mert Önmagát fogja felfedezni, - nem valamiféle terelgetés következtében jut el egy lépcsősor aljára... Ahogy azt néhányan képzelik.

Nem kell mindenkinek advaita tanításra állnia, ahhoz, hogy elérhesse a megszabadulást.
Az advaita csak egy útmutató, de nem az egyetlen lehetőség.
Írtam hamarabb az "Ön-átadás/Ön-feladás" (Bhakti) féle "útról", amivel néhány Maharshi könyv is foglalkozik. Sok, ezen az "úton" megvilágosodott példa van keleten is és nyugaton is. Szerintem ez nem elme-kondíció kérdése elsősorban, hanem valamiféle belső indíttatás következménye, hasonlóan mint az intuíció. Ha az elme-kondíciója is "vallásos", az kezdetben még segítheti is, de aztán a Bhakti is elhagyja az addigi azonosulásait.
De a "végeredmény" nem lesz "más"!!!
Ezért is olvashatók pl. Jézustól advaitának tűnő kijelentések. A tudattá vált Mester már nem kategorizálható sehová. Azzá vált. Mindegy miképp jutott oda. Tanítani persze elsősorban a "maga" módszerét fogja, de benne már nincsenek különbségek. Egyetemes, minden benne van, megnyilvánult és megnyilvánulatlan "Egy"-ként.

Egyéni szerencsének tekinthetem, hogy nem lettem vallásra kondícionálva. A "sötét" kommunizmus időszakában kifejezetten materialista "vallású" szülők neveltek a világi dolgok hogyanjára. Már bőven 20 múltam, amikor az első valóban vallásos tartalmú filmet megnéztem (Zeffirelli: Jézus élete), és nagyon meg voltam döbbenve, mert nagy élmény volt, pedig én "szenteskedő hülyeséget" vártam. Csak mások a kondícióim, de kit érdekel ez? A felhők felett mindig süt a nap! Ezt nem szabad elfelejteni.

[ Módosítva 2013 márc 12 k, 10:27 ]
Vissza az elejére
jarasiteri
2013 márc 12 k, 09:05
Regisztrált tag #521
Sry Shawnak....
"Ha eredetileg Terinek szántad, egy kis további ostorozásul, akkor elnézést, hogy ezt ismét 'benéztem'."

Szerintem bárkinek szánhatta, mindannyian zsidó-keresztény-materialista egyvelegben nőttünk fel.
Ezek csak filozófiák, találgatások. Leginkább nem azonosulnék egyikkel sem, beleértve a keleti tanokat is. Senki sem fedheti fel az élet (létezés) titkát. Teri Hozzáteszem: szerintem

És mellesleg : Mi Terik elég sokan vagyunk.
Szerintem jó páran azonosulnának velem, csak éppen nem fórumoznak. Ha nem éreznék így, nem is mernék megszólalni.
Nem vagyok extrovertált fajta.

[ Módosítva 2013 márc 12 k, 09:13 ]
Vissza az elejére
sry
2013 márc 12 k, 09:13
Regisztrált tag #1210
jarasiteri írta ...

Sry Shawnak....
"Ha eredetileg Terinek szántad, egy kis további ostorozásul, akkor elnézést, hogy ezt ismét 'benéztem'."

Szerintem bárkinek szánhatta, mindannyian zsidó-keresztény-materialista egyvelegben nőttünk fel.
Ezek csak filozófiák, találgatások. Leginkább nem azonosulnék egyikkel sem, beleértve a keleti tanokat is. Senki sem fedheti fel az élet (létezés) titkát. Teri Hozzáteszem: szerintem

Jogod van a véleményedhez...
...mint nekem is az enyémhez: Badarság!

[ Módosítva 2013 márc 12 k, 09:23 ]
Vissza az elejére
sry
2013 márc 12 k, 09:21
Regisztrált tag #1210
jarasiteri írta ...

És mellesleg : Mi Terik elég sokan vagyunk.
Szerintem jó páran azonosulnának velem, csak éppen nem fórumoznak. Ha nem éreznék így, nem is mernék megszólalni.
Nem vagyok extrovertált fajta.

Így már van némi kockázat a dologban...
... hogy is kell módosítani? ... ... gyorsan, gyorsaaan!

[ Módosítva 2013 márc 12 k, 10:30 ]
Vissza az elejére
Oldal:   <<        >>  

Moderátorok: timeless, xxx

Ugrás:     Vissza az elejére