Névnapok
Ma 2019. 10. 22, kedd, Előd napja van.
Holnap Gyöngyi napja lesz.
Mai gyakorlat

Az alábbi jelenlét gyakorlat segítségedre lehet abban, hogy egyre tudatosabbá válj.:

Bár a testtel való azonosulás az ego egyik legalapvetőbb formája, a jó hír, hogy ...

Folytatás
Utolsó fórum hozzászólások
Válasz: Egy kis művészet...
Lélek-JELen-Léthttps://drive.google.com/open?id=1r
Írta: Berill
máj 13 : 08:39

Válasz: Teri blogja
ha lenne, remélem felrakod ide :)
Írta: Teri
ápr 16 : 00:35

Köszi! Ez a srác tényleg "ott" van. :)https://www.
Írta: Roby_T
ápr 15 : 09:14

Milyen félelem van benned ? Talán attól félsz, hog
márc 31 : 00:57

Válasz: Most Tolle vagy nem?
Berill írta ...Nagy megerőltetés árán, de végig ha
Írta: Dyra
szept 16 : 22:08

Válasz: Egy kis művészet...
Berill írta ...ÁlomEz nagyon jó kép!
Írta: Samuel
szept 08 : 17:49

https://www.youtube.com/watch? v=msDmHMgIQjo
szept 04 : 10:56

"A tudás legnagyobb ellensége nem a tudatlanság, h
szept 03 : 18:31

Berill írta ...Nagy megerőltetés árán, de végig ha
Írta: NN
szept 01 : 17:10

ez a ködösítés gyémántja :) ez a gyémánt i
aug 30 : 12:19

Tolle Audio Player:

Nap vicce
A nap vicce
A geped adatai
IP
Fórumok
ÚJ FÖLD - Eckhart Tolle Tanításai :: Fórumok :: Tapasztalásaink.
<< Előző téma | Következő téma >>   

új téma

Oldal:       >>  
Szerző Üzenet
taraczkozi
2012 szept 14 p, 01:14 Nyomtatási nézet
Regisztrált tag #1256
Regisztrált: 2012 aug 09 cs, 06:55
Üzenetek: 1
Sziasztok

Az eddigi tanításokat figyelembe véve felmerül bennem a kérdés :
Mi a helyzet a szellemekkel? Ezek szerint nem léteznek?
És a médiumok?
A földön kívüliek is mi vagyunk,csak ők tudnak a dimenziókban ugrálni?
Vagy az egész csak az Egó játéka?
Vissza az elejére
Dyra
2012 szept 14 p, 06:27

Regisztrált tag #1169
Regisztrált: 2012 máj 06 v, 07:59
Lakóhely: Eger
Üzenetek: 973
taraczkozi írta ...

Sziasztok

Az eddigi tanításokat figyelembe véve felmerül bennem a kérdés :
Mi a helyzet a szellemekkel? Ezek szerint nem léteznek?
És a médiumok?
A földön kívüliek is mi vagyunk,csak ők tudnak a dimenziókban ugrálni?
Vagy az egész csak az Egó játéka?

Szerencsétlen EGO mindig elviszi a balhét (a másik hunyó a kondicionálás szokott lenni)
Az én elképzeléseim szerint, ez teljesen egyén függő. Ha te hiszel benne akkor az a te dolgod. Honnan tudhatnám én egészen biztosan, hogy te nem látsz szellemeket vagy a jövőben illetve a múltban nem-e találkoztál ilyen lényekkel? A "dimenzió" ugrálásra bármikor lehetőséged adódik. Ehhez csak képzelőerőre van szükséged. Az már más kérdés, hogy vajon ha gondolatban létezik valóban létezik? Persze ez már duplán messzire vivő kérdés hiszen nem tudom neked definiálni a "valóban" szót

"Egy fa alatt ül a mester és a tanítványa. A mester 17 éves. A tanítványa 70 éves. A mester tanítása abból áll, hogy hallgat. A tanítvány hallgatja a mester hallgatását, és minden kétsége eloszlik."
Vissza az elejére
Roby_T
2012 szept 14 p, 09:55
Regisztrált tag #1106
Regisztrált: 2012 márc 20 k, 03:36
Üzenetek: 108
Ezek nagyon jó kérdések! De nem azért mert verbalizáltad, hanem, mert BENNED MERÜLTEK FEL! Nézünk meg néhány fiktív személyt.
1. Klinikai eset az illető – szabad neki klinikai esetnek lennie.
2. Szellemek, angyalok, UFO-k jönnek-mennek – de tényleg : ) – szabad jönniük-menniük-üzenniük. De amikor ott vannak akkor aztán LÉGY JELEN! …de nagyon : ). Kár lenne valamit is elszalasztani az egészből.
3. Valaki valamikor látott/képzelt/közzé tett ilyeneket és ennek hatására a gondolataiban az illető fiktív személy reális esélyt adott ezeknek. Olyan reális esélyt, hogy nincs más választásuk „azoknak”, mint, hogy tényleg legyenek, …csak ő még nem találkozott eggyel sem. Tudd, hogy ez csak egy gondolat! Ahhoz, hogy tudd megkülönböztetni mi az illúzió és mi a Valóság – LÉGY JELEN!
4. LÉGY JELEN, …és engedj mindent úgy történni, ahogy történik. DE FONTOS, hogy tedd a világban a dolgodat, de ne a világBÓL élj. Menj el dolgozni, mert a gyerekeidet fel kell nevelni, ez állapotbéli kötelességed. De amikor mész a munkába és ott karaktereket képezel az ujjaid mozgásával, vagy szenet lapátolsz széles mozdulatokkal, esetleg otthon meg azt látod, hogy a párod már megint nem használta WC kefét.
…na akkor mi a „feladat”? .....................
Ha ezt megfejtjük(*) akkor ráeszmélünk, hogy a „feladat” maga az ÉLET!
U.i.:
„A Mesterhez tanítványok érkeztek és neki szegezték a kérdést ’A mi mesterünk vízen jár, te mit tudsz?’ A Mester higgadtan válaszolt: ’Amikor éhes vagyok eszek, amikor szomjas iszok, ha elfáradok lefekszem és alszom.” (Mello)
(*) A tehén bonyolult állat, de én megfejtem.

"Azon a napon megtudjátok, hogy én az Atyámban vagyok, ti énbennem, én pedig tibennetek." Jn 14,20
Vissza az elejére
jarasiteri
2012 szept 14 p, 03:55
Regisztrált tag #521
Regisztrált: 2010 dec 07 k, 10:28
Üzenetek: 531
Sziasztok, Teri vagyok
bennem egy villág dőlt össze, amikor a keresztény vallások dogmáit megnéztem ill. elolvastam.
Mostantól fogva még óvatosabban lovallom bele magam bármilyen tanításba. És osztom azoknak a véleményét, akik azt mondják, minden tanítás emberi találmány. Csak olyan mértékben mélyedek el ezekben, amennyire a mindennapi életemet ezek megkönnyítik, és élhetőbbé teszik. Már az A.A Moody könyvekkel kapcsolatban is szkeptikus vagyok, a papírnak mindegy mit írnak rá.
A szent könyvek és tanítások arra valók, hogy együttélési szabályokat hozzanak az életünkbe. Lehet hogy ezek nélkül még mindig egymást zabálnánk, és nem ismertük volna fel a szeretet jelentőségét.
A szent könyvekkel nincs is semmi bajom, az emberi hozzáállással van bajom, amelyik a szent könyveket (és tanításokat) misztifikálja, ée megpróbálja velem elhitetni, hogy ezek valamiféle természetfölötti sugalmazásból származnak.
És nagyon haragszom az olyan tanításokra, amely megnyomorítani igyekszik az emberi életet, és korlátozza a gondolkodásbeli szabadságot.

Úgy vélem szabad nekem minden tanítást megszűrni, és eldönteni, hogy mit tartok belőle hasznosnak a magam számára. És úgy vélem senki ne állítson fel számomra szabályokat úgy, hogy abszolút igazságként mutat egy-egy tanításra.

Hát most ilyen hangulatban vagyok.
Teri
Vissza az elejére
jarasiteri
2012 szept 14 p, 04:06
Regisztrált tag #521
Még annyi, nem a tanítások v. a tanítók erőszakosak, hanem azok, akik a tanításokba olyan erősen megkapaszkodnak, hogy képesek bármit elhinni, hogy a kapaszkodó el ne vesszen. Tolle nagyon bölcsen int arra, hogy ne csináljunk hitet az ő tanításából, és van pár vadarcú aki Tolle arcképét is megvásárolja, annyira imádja a mestert. Őt már semmi sem különbözteti meg attól. aki Jézus szíve fényképet tartogat az imakönyvében. Nem mintha bármi probléma lenne bármelyik fényképpel. Csak arra akartam kilyukadni, minden tanítás mindenkiért van. A nyomulás a saját igazságommal, hogy az legyen az abszolút, az a gáz.
Teri
Vissza az elejére
Dyra
2012 szept 14 p, 07:39

Regisztrált tag #1169
jarasiteri írta ...

Sziasztok, Teri vagyok
bennem egy villág dőlt össze, amikor a keresztény vallások dogmáit megnéztem ill. elolvastam.
Mostantól fogva még óvatosabban lovallom bele magam bármilyen tanításba. És osztom azoknak a véleményét, akik azt mondják, minden tanítás emberi találmány. Csak olyan mértékben mélyedek el ezekben, amennyire a mindennapi életemet ezek megkönnyítik, és élhetőbbé teszik. Már az A.A Moody könyvekkel kapcsolatban is szkeptikus vagyok, a papírnak mindegy mit írnak rá.
A szent könyvek és tanítások arra valók, hogy együttélési szabályokat hozzanak az életünkbe. Lehet hogy ezek nélkül még mindig egymást zabálnánk, és nem ismertük volna fel a szeretet jelentőségét.
A szent könyvekkel nincs is semmi bajom, az emberi hozzáállással van bajom, amelyik a szent könyveket (és tanításokat) misztifikálja, ée megpróbálja velem elhitetni, hogy ezek valamiféle természetfölötti sugalmazásból származnak.
És nagyon haragszom az olyan tanításokra, amely megnyomorítani igyekszik az emberi életet, és korlátozza a gondolkodásbeli szabadságot.

Úgy vélem szabad nekem minden tanítást megszűrni, és eldönteni, hogy mit tartok belőle hasznosnak a magam számára. És úgy vélem senki ne állítson fel számomra szabályokat úgy, hogy abszolút igazságként mutat egy-egy tanításra.

Hát most ilyen hangulatban vagyok.
Teri

Háát igen. Az már egy pepet gyanus mikor egyszerű kérdésre nincs válasz és mondjuk az jön, mert ez így van és kész. Vagy , hogy te még nem érted el azt a szintet ahol majd mindent megértesz, de ha naponta megcsinálsz 20 felülést miközben imára kulcsolod a kezeidet akkor megjelennek majd hirtelen a dolgok. Vagy kapsz egy olyat, hogy így van és kész azt meg minek akarod tudni Ezek a kamu vallások filozófiák.

De az is gyanús mikor azt hallod nem kell tenned semmit. Az általában azt jelenti, hogy rohadtul sok mindent kell majd tenned

Szűrök én is gőzerővel. Ami nem fér bele a világképembe az meg kuka. Sosem voltam ilyen jól és sosem voltam ennyire szabad. Nem mérem magam semmihez csak saját magamhoz. Szóval ez így van jól.

[ Módosítva 2012 szept 14 p, 07:42 ]

"Egy fa alatt ül a mester és a tanítványa. A mester 17 éves. A tanítványa 70 éves. A mester tanítása abból áll, hogy hallgat. A tanítvány hallgatja a mester hallgatását, és minden kétsége eloszlik."
Vissza az elejére
Roby_T
2012 szept 15 szo, 07:30
Regisztrált tag #1106
Regisztrált: 2012 márc 20 k, 03:36
Üzenetek: 108
- LINK -

"Azon a napon megtudjátok, hogy én az Atyámban vagyok, ti énbennem, én pedig tibennetek." Jn 14,20
Vissza az elejére
jarasiteri
2012 szept 15 szo, 07:57
Regisztrált tag #521
Utólag elolvasva amit legutóbb írtam, elég durvának látszik, nem ez volt a célom. Még egyszer elnézést.
Tisztelem Tollet, a keresztény embert, és a kicsi öregasszonyt is aki az imakönyvében szentképet őriz, és azt is, aki Tollet közelállónak érzi magához.
Valójában azt akartam csak megfogalmazni, hogy tisztelni kell azt az emberi jogot is, hogy "nem muszáj nekem mindent elhinni". Ideje lenne hogy hívők tiszteljék a nem hívőknek azt hitét, hogy ők nem hisznek. És azt sem értem miért derogál kimondani azt, hogy "nem bizonyosodtam meg arról, amit állítok, de nagyon szeretném hinni hogy így van, kérlek ne rombold szét az álmomat!" Nincs az az egós vita, amelyik ilyenkor tovább folyna.
üdv. Teri
Vissza az elejére
András
2012 szept 16 v, 12:19

Regisztrált tag #29
Regisztrált: 2009 nov 19 cs, 09:24
Lakóhely: Jelenlét
Üzenetek: 251
dobd el a vallásokat. azok csak eltávolítanak Istentől. a vallások csak koncepciók a tudatodban. Jézus volt az egyetlen keresztény.

"Ne meditálj, legyél!
Ne gondold, hogy vagy, legyél!
Ne gondolkozz a létről, vagy!"
Vissza az elejére
Dyra
2012 szept 16 v, 07:17

Regisztrált tag #1169
jarasiteri írta ...

Utólag elolvasva amit legutóbb írtam, elég durvának látszik, nem ez volt a célom. Még egyszer elnézést.
Tisztelem Tollet, a keresztény embert, és a kicsi öregasszonyt is aki az imakönyvében szentképet őriz, és azt is, aki Tollet közelállónak érzi magához.
Valójában azt akartam csak megfogalmazni, hogy tisztelni kell azt az emberi jogot is, hogy "nem muszáj nekem mindent elhinni". Ideje lenne hogy hívők tiszteljék a nem hívőknek azt hitét, hogy ők nem hisznek. És azt sem értem miért derogál kimondani azt, hogy "nem bizonyosodtam meg arról, amit állítok, de nagyon szeretném hinni hogy így van, kérlek ne rombold szét az álmomat!" Nincs az az egós vita, amelyik ilyenkor tovább folyna.
üdv. Teri

Minden tiszteletem a tiéd. De azokat akik hisznek istenben vagy azokat akik már megértették Tolle üzenetét nem tudod megsérteni. Mindkettő kizárja annak lehetőségét, hogy megsértsd őket. Csak az sértődik meg kit az EGO-ja hajt. Ezek az emberek tiszteletben is tartják a másképp gondolkodókat és elfogadják őket olyannak amilyenek. Aki erre nem képes és a saját szubjektumát próbálja ráerőszakolni a másikra az akármennyire is felvilágosultnak tűnik szintén csak az EGO által cselekszik.

"És mi az a helyes beszéd? Tartózkodás a hazugságtól, a másokat megosztó beszédtől, a sértő beszédtől és a hiábavaló fecsegéstől: ezt nevezik helyes beszédnek."

Buddhista idézet.

Vissza az elejére
Oldal:       >>  

Moderátorok: timeless, xxx

Ugrás:     Vissza az elejére