Névnapok
Ma 2021. 10. 25, hétfő, Bianka napja van.
Holnap Dömötör napja lesz.
Mai gyakorlat

Az alábbi jelenlét gyakorlat segítségedre lehet abban, hogy egyre tudatosabbá válj.:

Bár a testtel való azonosulás az ego egyik legalapvetőbb formája, a jó hír, hogy ...

Folytatás
Utolsó fórum hozzászólások
Válasz: Teri blogja
FLOW SUMMIT 5 napos ingyenes kurzus november 13-
Írta: Teri
okt 30 : 10:17

Válasz: Egy kis művészet...
Barátom a közel múltban gondolt egyet és itt hagyt
Írta: Berill
szept 06 : 10:20

mi van a tudatra ébredés után? https://www.youtube
jún 12 : 20:48

https://www.youtube.com/watch? v=iTWie6-5_ps
jún 12 : 20:21

köszönöm... még, még, még!!!!!!!
febr 21 : 12:08

Második verzió: „A minden ágán táncol szívem”
jan 22 : 21:33

Jó ez a csend! Ha nem lenne zaj, akkor fel sem tűn
jan 10 : 14:17

https://www.youtube.com/watch? v=k3pnJA2jyr4
Írta: Roby_T
jan 07 : 12:09

Lélek-JELen-Léthttps://drive.google.com/open?id=1r
máj 13 : 08:39

ha lenne, remélem felrakod ide :)
ápr 16 : 00:35

Tolle Audio Player:

Nap vicce
A nap vicce
A geped adatai
IP
Fórumok
ÚJ FÖLD - Eckhart Tolle Tanításai :: Fórumok :: Egyéb spiritualitással kapcsolatos témák.
<< Előző téma | Következő téma >>   

Spirituális könyv/film ajánló

Oldal:   <<      
Szerző Üzenet
gergovagygeo
2015 jan 17 szo, 02:53
Regisztrált tag #1443
Regisztrált: 2013 febr 17 v, 01:27
Üzenetek: 905
Teri a második is erről szól, a dualitás megszűnése... ezek a kapcsolatok olyanok mint mágnesnek a vas ha az egyik hiányzik szétesik a képlet... a mi maradra nem tudok válaszolni mert még nem ismertem fel valódi önmagamat.
Vissza az elejére
gergovagygeo
2015 jan 17 szo, 02:57
Regisztrált tag #1443
fontos e az ennivaló ha nincs hasunk? feltételes kapcsolatok... na csak nem ez az eredeti felépítés. hogy éhendöglök x hét után. reinkarnáció... de meddig?
Vissza az elejére
gergovagygeo
2015 jan 17 szo, 03:04
Regisztrált tag #1443
a halál is ilyesmi fel kell adni testet s a kapcsolatokat. ha ez a természetes hogy meghalunk s fel kell adni ezeket a kapcsolatokat az nem int minket lemondásokra?
Vissza az elejére
Teri
2015 jan 18 v, 07:02

Regisztrált tag #1555
Regisztrált: 2013 szept 05 cs, 10:26
Lakóhely: Pécs
Üzenetek: 1376
"Számos különböző oka van annak, hogy az embereket visszahúzza az álomállapot gravitációs ereje: még mindig működő tudattalan feltételezések és hiedelemminták; olyan tudattalan konfliktusok, amelyek valahogy túlélték az ébredés robbanását, és újraépítették magukat; valamint a kondicionáltság különböző formái.

A folyamat lényege itt az, hogy megfelelő viszonyt alakíts ki
önmagaddal, és alaposan megvizsgáld, mi késztet arra, hogy újra az elkülönültség transzállapotába kerülj.

El kell kezdened ponto­san meghatározni azokat a körülményeket, azokat a gondolatokat
és hiedelmeket, amelyek újra elaltatnak.

Ez a felébredés utáni fejlődési szakasz nem annyira a kifino­mult spirituális gyakorlatokról szól.

Kondicionáltságunk nagy ré­szét a létezés örvénylése hozza lényünk felszínére.
Kapcsolatban vagyunk helyzetekkel és emberekkel, hatunk egymásra a szerel­münkkel, a barátainkkal, a gyerekeinkkel, és így tovább. Az élet durva szövedékében dől el a spiritualitás. "

(részlet Adyashanti: A világod vége c. könyvéből)

"Itt az idő, hogy észrevegyem: minden gondolatom egy illúzió! " (Horváth Mónika )Mikor felébredsz megszűnnek a kérdéseid, mert a felébredés az én hiánya és mindig csak az én keres.(Suhajda Zsolt)

Vissza az elejére
Teri
2015 jan 19 h, 09:53

Regisztrált tag #1555
============================== ========
Mi is a gondolat ….?
Hol található a gondolat …?
============================= =========

Elvinnélek egy utazásra… kérlek, tarts velem. Megmutatom, hogy a gondolat hogyan hatja át a világodat.
------------------- ------------------------------ ------------------------------ -
►Képzeljük el, hogy a tér és idő nélküli létezés terében, minden benne van, ezt hívhatnánk úgy is, hogy a végtelen lehetőségek tere, hívhatnánk úgy is, hogy a minden „egy-ség” tere és hívhatnánk szeretet terének is, hívhatnánk semmi és minden terének, hiszen nincs benne semmi és benne van minden!
---------------------- ------------------------------ ----------------------------
►Neked, mint létezőnek jogod és lehetőséged van minden téren és időn túli információhoz hozzáférni, tehát a semmi teréből hozzáférhetsz az összes információhoz. Ebben az állapotban még csak információ se nem pozitív se nem negatív csak egyszerűen információ, ahogy egy képzeletbeli létrán lejjebb hozod ezt az információt, a földi tested/elméd számára értelmezhető formaként, mint gondolat fog megjelenni.
----------------------------- ------------------------------ ---------------------
►Elérkeztünk ahhoz a ponthoz ahol mint ember(elme), találkozol az információval és ez az információ mint egy gondolat megjelenik a fejedben. Itt meg kel kérdezzem ezen a ponton, hogy hallottál már arról, hogy gondolat-forma? Igen képzeld a gondolatodnak van formája …. lehetne a formák világában is egy utazást tenni, de elégedjünk most meg azzal, hogy a gondolatod a fejedben egy formaként jelenik meg. Valljuk be ebből te semmit nem érzékelsz, ez azért van mert soha nem tanította neked ezt senki. Nem mondták így nincs róla tudomásod, hogy a gondolatnak van formája. Itt a gondolat még mindig semleges tehát se nem jó se nem rossz, de mivel emberi létező vagy ezért a tapasztalataid alapján máris, kapcsolódsz egy másik dimenzióhoz és a gondolatot megtöltöd érzelemmel. És itt történik a csoda, mert a gondolat és az érzelmek együttes hatása teremti a világodban a fizikai tapasztalataidat, a vonzás törvényéről biztosan hallottál már, egy következő írásomban bővebben mesélek neked, hogy a vonzás törvénye hogyan is működik …
----------------------------- ------------------------------ ---------------------
►Térjünk vissza a gondolathoz, a gondolat sosem volt a tiéd, a teremtő hozta létre és bedobta a végtelen lehetőségek terébe mint energia. Mért gondolják sokan azt, hogy a gondolat csak a te fejedben létezik és csak a tiéd?! Egyszerűen, azért mert senki nem mondta és tanította, hogy ez nem így van, szóval a gondolat nem te vagy és nem is a tiéd, sőt azt is elárulom neked, hogy nem csak a te fejedben jelenik meg, hanem sok lélektársad kapcsolódik ugyanahhoz a gondolathoz. A gondolat a létezés egy kis darabkája, egy porszeme.
►Amit még érdemes tudni a gondolat formákról,hogy mindenki fejében azaz mindenki saját világában azonos gondolathoz különböző érzelmek társítása miatt, különböző jelzőket szoktunk társítani, jó és rossz. Ezek valójában nem léteznek ez egy szűk keresztmetszete a nézőpontunknak, amikor valamit megcímkézünk jó és rossz –nak. A mi nézőpontunkból mindig lesznek relatív igásságok, a dolgok csak jók és rosszak lehetnek, de ennek megítélése a lelki állapotunk, azaz energiaszintünk kérdése ha, alacsony az energiánk akkor mindent borúsan látunk, ha fel vagyunk töltve mindent pozitívnak látunk.
---------------------- ------------------------------ ----------------------------
►De térjünk vissza a gondolatokhoz, a gondolatformák önálló létezők van rezgésük és a tér bizonyos pontjain „kószálnak”, és ha kellő rezgési állapotban vagyunk, akkor megengedjük, hogy hozzánk kapcsolódjanak. Tehát a gondolatformákat tekinthetjük értelmes intelligens létezőknek, akik felkutatják kihez lehet kapcsolódni, és rajtuk keresztül megnyilvánulni a világban és persze energiát is nyerni a további létezéshez. Hiszen a gondolat önmagát nem tudja tölteni érzelmi energiával. Te mint emberi létező aki az összes dimenzióhoz és energiához van hozzáférésed, te töltöd a gondolatokat érzelmekkel, rajtad keresztül létezhetnek itt a földön.
►Tehát összegezve a gondolat a teremtés mindenségének egy homokszem, neked van jogod és lehetőséged figyelmedet erre a homokszemre irányítani, ezután mint földi létező ezt a gondolatot aminek saját formája van megtöltöd érzelmekkel. Tehát létrehozol egy új „teremtményt”, egy új intelligens létezőt, ami rajtad keresztül megnyilvánult energiából született a földre. Ha tovább nem kapcsolódsz a gondolathoz (el tudod engedni, na ez nem szokott sikerülni, de csak addig amíg nem tudod hogyan kell), akkor elfogy az érzelmi energiája és visszatér a végtelen térbe ahonnan jött. Ha viszont sokszor visszatérsz arra a gondolatra, akkor mindig töltöd az éppen aktuális érzelmeiddel és egyre nagyobb erőt társítasz hozzá, és egyre több „intelligenciával” ruházod fel. Tehát a gondolatod önálló útra kél és a földi létezés terében megpróbál más hasonló rezgésű emberhez is kapcsolódni és tőle is érzelmi energiát nyerni, hogy fenntartsa a saját létezését.
►A teremtés folyamatának ez nagyon fontos része, mert a gondolatok összekapcsolódnak és egy kritikus pont elérése után fizikai formában is megnyilvánulnak. És te, mint ember erre vágysz, hogy a gondolataiddal teremts kellemes világot magadnak.
►Zárszó, tehát honnan tudod, hogy a gondolat a „tiéd” vagy nem a tiéd, honnan tudod, hogy a gondolat melyik térből jött hozzád? Ez egy nagyon jó kérdés , ugyanaz a gondolat többféle útvonalon is megtalálhat téged. A legtisztább út ha a gondolat a forrástól származik , hívhatnánk sugallatnak vagy intuíciónak, ez egy tiszta semleges gondolat az érzelmi minőséget te kapcsolod hozzá, viszont a legtöbb gondolat a fizikai lakhelyed barátaid rokonaid …. vagyis a közvetlen környezetedből származik és már valaki valamilyen érzelmi állapottal feltöltötte előtted, amikor te megengeded, hogy a gondolat hozzád kapcsolódjon akkor az érzelmi állapotod függvényében töltöd a gondolatot a saját érzelmi minőségeiddel
►Tudnod kell, hogy tudósok által 60-90 ezer gondolat(becsült érték ) egy nap, ennyi gondolat áramlik át a fejeden. Ezek a gondolatok nem te vagy nem is a tiéd, ez itt van a létezésed városod, utcád munkahelyed, lakásod, szobád, ágyad terében, gyakorlatilag te megenged a rezgésed milyenségével szabályozod, melyik gondolattal azonosulsz és ezáltal töltöd energiával. Ha képes vagy az írásom alapján megfigyelni, hogy nem a gondolat vagy és elszakítod a nézőpontodat a gondolattól és mint egy külső megfigyelő szemlélni a fejedben áramló gondolatömeget, akkor megértheted és befolyásolhatod a világodat és a létezésed terét. Tehát képes leszel kapcsolódni és ”teremteni” a saját világodba olyan gondolatokat, amik számodra kellemesek és szépek. Később megmutatom neked hogyan, választhatod a végtelen lehetőség teréből a gondolatot és számodra jó és kedves érzésekkel feltöltve újra teremtheted a világodat.
MESTERelme Szövetség

- LINK -

Gergő ezt ismered? - LINK -

[ Módosítva 2015 jan 19 h, 10:07 ]

"Itt az idő, hogy észrevegyem: minden gondolatom egy illúzió! " (Horváth Mónika )Mikor felébredsz megszűnnek a kérdéseid, mert a felébredés az én hiánya és mindig csak az én keres.(Suhajda Zsolt)

Vissza az elejére
Teri
2015 jan 21 sze, 12:59

Regisztrált tag #1555
Mr. Mesterelme
- LINK -

Napóleon Hill megfigyelései
- LINK -

paradigmáid uralják az életed
- LINK -

[ Módosítva 2015 jan 21 sze, 01:05 ]

Vissza az elejére
Teri
2015 jan 21 sze, 01:18

Regisztrált tag #1555
"Nem kell csöndben lenned. Lehetsz spontán. Válaszolhatsz a feleségednek. Beszélgethetsz a feleségeddel. De egész idő alatt mondd magadnak, hogy „Ki vagyok én”, és nem kell abbahagynod a tevékenységeidet. Folytasd a tevékenységeidet a megszokott módon! Csak cseréld ki a tevékenységekről szóló gondolataidat a „Ki vagyok én?”-nel Tudsz követni?

Az elme továbbra is működni fog. Semmi nem áll meg. Ez egy analógia. Képzeld el, hogy van egy vödör mocskos szennyvized, amely hosszú évek óta egy helyben áll, és mocskos. Van egy apró lyuk a tetőn, és valahányszor esik, tiszta vízcseppek hullnak a szennyvízbe. A tiszta víz cseppjei a „Ki vagyok én?” És ahogy telik az idő, a szennyvíz szertefoszlik, és van egy vödör tiszta vized. Vagyis az az elméd, amely megtisztul. Az összes piszok, a gondolatok, a képtelenségek, oszlani kezdenek. Egyre csöndesebbé válsz. Akárhányszor azt mondod, hogy „Ki vagyok én?”, az olyan, mint a tiszta víz egy cseppje, hiszen le kell cserélnie valamit. Le fogja cserélni a gondolkodó elmédet. Próbáld ki! "

A „Ki vagyok én?” szükségessége el fog végül maradni . De egy héten át gyakorold a „Ki vagyok én?”-t!
Amikor teljesen megvalósulttá válsz, nincs szükség semmire. Ezt azért csináljuk, hogy az elme működésének a módját megfigyeljük, és hogy kiváltsuk az elme gyengülését, és a gondolatok leállását. Minden, ami az elméből jön, találkozni képes a „Ki vagyok én?”-nel.

(Robert Adams)

[ Módosítva 2015 jan 21 sze, 01:32 ]

Vissza az elejére
Shaw
2015 febr 09 h, 11:22

Regisztrált tag #619
Regisztrált: 2011 márc 03 cs, 02:56
Lakóhely: Nyíregyháza
Üzenetek: 519
KERY ERVIN: ÉBER TUDATOSSÁG (Ugorj fejest önmagadba!)
160 oldal. 5 in x 8 in (127 mm x 203 mm) méret. Színes borítók.
Kiadva: 2015. január 28

Könyvbemutató:
- LINK -

"Megtartani a jelen pillanatot a maga teljességében, anélkül hogy bármi többet várnék el tőle"

"Fedezd fel, mi az, amire minden más rávetül, és akkor a tiszta JELENLÉT-ként fogsz megmaradni"

- LINK -

- LINK -
Vissza az elejére
Roby_T
2015 febr 12 cs, 09:56
Regisztrált tag #1106
Regisztrált: 2012 márc 20 k, 03:36
Üzenetek: 109
- LINK -

"Azon a napon megtudjátok, hogy én az Atyámban vagyok, ti énbennem, én pedig tibennetek." Jn 14,20
Vissza az elejére
Teri
2015 júl 10 p, 01:13

Regisztrált tag #1555
- LINK -

a-buddha-ujja.hu/attach/ Ebook/Ebook/Ajahn-Sumedho- Csittaviveka.pdf

Isteni jó könyvet találtam !
A címe: A csöndes tudat tanítása

szeretetteljes hangnemben, közérthetően, páratlan őszinteséggel, saját megélésből származó felismerésekkel

tartalomjegyzék:

A négy nemes igazság .

Az elsô nemes igazság .
A szenvedés és az énrôl kialakított nézet
A szenvedés tagadása
Erkölcs és együttérzés
A szenvedés vizsgálata
Öröm és bosszúság
A helyzetek átlátása
A második nemes igazság
A vágy három fajtája
A ragaszkodás szenvedés
Elengedés .
Felismerés
A harmadik nemes igazság
Az állandótlanság igazsága
Mulandóság és megszűnés
Elfogadás
Felismerés
A negyedik nemes igazság
Helyes megértés
Helyes törekvés
Helyes beszéd, helyes cselekvés, helyes életvitel
Helyes erôfeszítés, helyes éberség, helyes összeszedettség
A meditáció módjai .
Értelem és érzelem
Ahogyan a dolgok vannak
Buddhapada

Harmónia
A nyolcrétű ösvény, mint elmélkedésre méltó tanítás
A vallási hagyományok és a szíla gyakorlása
Az elengedés .
A tudat megfigyelése .
Az öt akadály
A türelem
A mettá gyakorlása
Kamma és újraszületés
A tudat természetének felismerése
A világiak és a vihára.
Anagárika-avatás .
A szamana és a társadalom .
Kötôdés a tanítómesterhez .
Melléklet . .
A Buddha Sussexbe érkezik (Ácsán Szucsittó) .
Az elsô bhikkhu-avatás Chithurst-ben (Ácsán Ánandó) .
A fogadalmak .
Buddhista kifejezések jegyzéke .

És íme egy részlet:

(Az első nemes igazság így hangzik: VAN SZENVEDÉS)

A szenvedés és az énrôl kialakított nézet

Fontos elgondolkodni az elsô nemes igazság megfogalmazásán.
Igen tisztán juttatja kifejezésre, hogy „van szenvedés”, nem pedig
„én szenvedek”.
Lélektani szempontból ez sokkal szakszerûbb megfogalmazás.

Hajlamosak vagyunk rá, hogy szenvedésünket
így értelmezzük: „Én valóban szenvedek. Igen sokat szenvedek,
és nem akarok szenvedni.”
Gondolkodó elménk így van kondicionálva.
Az „én szenvedek” mindig azt az értelmet hordozza, hogy
én olyasvalaki vagyok, aki sokat szenved. Ez a szenvedés az
enyém, az életem során igen sok szenvedésben van részem. Aztán
kezdetét veszi egy folyamat, melynek során az ember a dolgokat
összefüggésbe hozza énjével és emlékeivel. Visszaemlékszik arra,
hogy mi történt vele, amikor még gyermek volt, mi történt
késôbb – és ennek soha sincs vége.

Vegyük észre, nem azt mondjuk, hogy van valaki, aki
szenved. Van szenvedés – ha így nézzük, a szenvedés nem személyes
többé.
Ne gondolkodjunk így: „Ó, én szegény, miért is
kell nekem ennyit szenvednem? Mit tettem, hogy ezt érdemlem?
Miért is kell megöregednem? Miért van részem szomorúságban,
fájdalomban, bánatban és kétségbeesésben? Ez nem igazság.
Nem akarom, hogy így legyen. Csak boldogságra és biztonságra
vágyom.” Ez a gondolkodás tudatlanságból fakad, ami mindent
bonyolulttá tesz és személyiségi problémákba torkollik.

Ahhoz, hogy elengedhessük a szenvedést, tudatossá kell
tennünk. Ez azonban a buddhista meditációban nem az „én szenvedek”,
hanem „a szenvedés jelen van” belátása alapján történik.
Hiszen nem azonosulni próbálunk a problémával, hanem pusztán
elismerjük azt.
Nem okos ekként gondolkodni: „Könnyen dühbe
jövök, hogyan szabadulhatnék meg ettôl?” Ez csak elôhívja
mindazokat a mélyen fekvô feltételezéseket, amelyek az énre
utalnak, és amelyek alapján igen nehéz bármiféle távlatot találni.

Ebbôl csak zûrzavar lesz, mert az az elképzelés, hogy ezek a problémák
és gondolatok az enyémek, könnyen vezet elfojtásokhoz,
vagy ítéletalkotásra, önkritikára késztet. Hajlunk a megragadásra,
az önazonosításra, ahelyett, hogy megvizsgálnánk, közvetlenül
megtapasztalnánk és megértenénk a dolgokat, ahogyan azok
vannak.
Ha egyszerûen elismerjük, hogy jelen van a zûrzavar, a
mohóság vagy a harag, akkor a valóságot tükrözzük vissza, és
ezzel a mélyen fekvô feltételezéseket eltávolítjuk, de legalább­is
meggyengítjük.

Sz óval ne személyes vétségeknek fogjuk fel ezeket az
állapotokat, hanem tekintsük ôket mulandónak, elégtelennek és
éntelennek.

[ Módosítva 2015 júl 10 p, 01:32 ]

Vissza az elejére
Oldal:   <<      

Moderátorok: timeless, xxx

Ugrás:     Vissza az elejére