Névnapok
Ma 2020. 4. 1, szerda, Hugó napja van.
Holnap Áron napja lesz.
Mai gyakorlat

Az alábbi jelenlét gyakorlat segítségedre lehet abban, hogy egyre tudatosabbá válj.:

Bár a testtel való azonosulás az ego egyik legalapvetőbb formája, a jó hír, hogy ...

Folytatás
Utolsó fórum hozzászólások
Válasz: Teri blogja
köszönöm... még, még, még!!!!!!!
Írta: Teri
febr 21 : 12:08

Válasz: Egy kis művészet...
Második verzió: „A minden ágán táncol szívem”
Írta: Berill
jan 22 : 21:33

Jó ez a csend! Ha nem lenne zaj, akkor fel sem tűn
jan 10 : 14:17

https://www.youtube.com/watch? v=k3pnJA2jyr4
Írta: Roby_T
jan 07 : 12:09

Lélek-JELen-Léthttps://drive.google.com/open?id=1r
máj 13 : 08:39

ha lenne, remélem felrakod ide :)
ápr 16 : 00:35

Köszi! Ez a srác tényleg "ott" van. :)https://www.
Írta: Roby_T
ápr 15 : 09:14

Milyen félelem van benned ? Talán attól félsz, hog
márc 31 : 00:57

Válasz: Most Tolle vagy nem?
Berill írta ...Nagy megerőltetés árán, de végig ha
Írta: Dyra
szept 16 : 22:08

Berill írta ...ÁlomEz nagyon jó kép!
Írta: Samuel
szept 08 : 17:49

Tolle Audio Player:

Nap vicce
A nap vicce
A geped adatai
IP
Fórumok
ÚJ FÖLD - Eckhart Tolle Tanításai :: Fórumok :: Tapasztalásaink.
<< Előző téma | Következő téma >>   

Egojátékok vs. Jelenlét

Oldal:   <<        >>  
Szerző Üzenet
gergovagygeo
2015 febr 16 h, 08:21
Regisztrált tag #1443
Regisztrált: 2013 febr 17 v, 01:27
Üzenetek: 905
Teri! A wiki szerint a gondolat a gondolkodás termèke. Úgymond ezekkel a mantra jellegű dolgoknál, beleèrtve a pozitív gondolatokat csak hatsz a gondolkodásra. Mindig van egy alany (te) s egy tárgy. Ha a tárgyat másra teszed akkor talán a gondolatok is megváltoznak idővel. Szokták is mondani ilyen problèmáknál hogy foglaldd le magad. Az irányítatlan elme a veszèlyes szerintem. Èn már csak tudom, a kevès tennivaló őrjít. A gondolkodásról nem vagy tudatos, csak gondolatban.. következtetni lehet hogy min kattogsz. Pl. medinèl kiüresedsz mertvan egy tárgy amivel lefoglalod az agyad... pl. lègzès.. figyeled, de nem igen tudsz gondolatot gyártani. Kíváncsi lennèk milyen amikor nem ok-okozatban vagy hanem láthatod független perspektívából mmindkettőt. Egyfajta abszorbálás. Azt se tudom lètezik-e csak keresgèltem.
Vissza az elejére
Teri
2015 febr 16 h, 10:18

Regisztrált tag #1555
Regisztrált: 2013 szept 05 cs, 10:26
Lakóhely: Pécs
Üzenetek: 1373
Dyra írta ...

Teri írta ...

neked semmi bajod nem lehet a jelenléttel
Te a jelenlét vagy
a gondolataidnak van baja a gondolataiddal
úgyhogy szerintem pont témánál vagyunk

de : én már rég nem hiszek neked
Te szerepet játszol

És ezt neked mondom, nem a gondolatcsomónak .

Béke!

( Amikor a mesterem azt mondta nekem: "kényszeredetten játszod a szerepedet" , rettentően rosszul esett, sokáig filóztam rajta, amíg rájöttem: a mester hozzám szólt, nem a Teriegóhoz. A Teriegó csak a szerep. Te is csak játszod Dyraegót, sőt mi több kényszeredetten, mert sokszor azt látom, hogy eleged van már ezekből a gondolatokból, amikbe belebonyolódsz, újra és újra ugyanabba, ugyanúgy. De ez nem a tuti. A tuti: amikor ezekről meglátod, hogy hiábavalóságok. )

Konkrétan : sztem. mocskosul nem szeretnéd, ha vmilyen filozófiával átvernének, vagy blamálnád magad valami naivitással.

Szerintem ez az általános hozzáállás, és a különlegesség érzete származik belőle. "majd én", "majd én kitalálom magamnak, hogy van "
De lehet hogy csak kivetítek.

Bármi újat találtam ki, előbb-utóbb rájöttem, olvastam valahol, mondta valaki, láttam egy filmben.

Aztán arra törekedtem, hogy megfogalmazzak valami nagyon egyedi okosságot. De másnap már ezt sem tartottam sokra.

Gondolatilag becsődöltem.
A spiri könyvek egykaptafa.
Mégis írják őket.

Van néhány, ami úgymond csendes elméből íródott,
ezekből, ha csak egy-két mondatot olvasok, megnyugszom, és nem is akarok többet. Ezek közelítik meg legjobban az igazságot.

A zajos elme okoskodásait már elolvasás nélkül otthagyom. Könyvtárak vannak tele ilyesmivel.

Már erre az oldalra sem rakok fel minden sz@rt, mint régebben.

Ezeket én mind baromságnak tartom.

Béke

Szíved joga baromságnak tartani bármit.
Tudom, hogy megint csak provokáltál.
Béke.

"Itt az idő, hogy észrevegyem: minden gondolatom egy illúzió! " (Horváth Mónika )Mikor felébredsz megszűnnek a kérdéseid, mert a felébredés az én hiánya és mindig csak az én keres.(Suhajda Zsolt)

Vissza az elejére
Dyra
2015 febr 16 h, 10:29

Regisztrált tag #1169
Regisztrált: 2012 máj 06 v, 07:59
Lakóhely: Eger
Üzenetek: 973
Teri írta ...

Dyra írta ...

Teri írta ...

neked semmi bajod nem lehet a jelenléttel
Te a jelenlét vagy
a gondolataidnak van baja a gondolataiddal
úgyhogy szerintem pont témánál vagyunk

de : én már rég nem hiszek neked
Te szerepet játszol

És ezt neked mondom, nem a gondolatcsomónak .

Béke!

( Amikor a mesterem azt mondta nekem: "kényszeredetten játszod a szerepedet" , rettentően rosszul esett, sokáig filóztam rajta, amíg rájöttem: a mester hozzám szólt, nem a Teriegóhoz. A Teriegó csak a szerep. Te is csak játszod Dyraegót, sőt mi több kényszeredetten, mert sokszor azt látom, hogy eleged van már ezekből a gondolatokból, amikbe belebonyolódsz, újra és újra ugyanabba, ugyanúgy. De ez nem a tuti. A tuti: amikor ezekről meglátod, hogy hiábavalóságok. )

Konkrétan : sztem. mocskosul nem szeretnéd, ha vmilyen filozófiával átvernének, vagy blamálnád magad valami naivitással.

Szerintem ez az általános hozzáállás, és a különlegesség érzete származik belőle. "majd én", "majd én kitalálom magamnak, hogy van "
De lehet hogy csak kivetítek.

Bármi újat találtam ki, előbb-utóbb rájöttem, olvastam valahol, mondta valaki, láttam egy filmben.

Aztán arra törekedtem, hogy megfogalmazzak valami nagyon egyedi okosságot. De másnap már ezt sem tartottam sokra.

Gondolatilag becsődöltem.
A spiri könyvek egykaptafa.
Mégis írják őket.

Van néhány, ami úgymond csendes elméből íródott,
ezekből, ha csak egy-két mondatot olvasok, megnyugszom, és nem is akarok többet. Ezek közelítik meg legjobban az igazságot.

A zajos elme okoskodásait már elolvasás nélkül otthagyom. Könyvtárak vannak tele ilyesmivel.

Már erre az oldalra sem rakok fel minden sz@rt, mint régebben.

Ezeket én mind baromságnak tartom.

Béke

Szíved joga baromságnak tartani bármit.
Tudom, hogy megint csak provokáltál.
Béke.

Ha hosszan kifejtem is nekem esel. Gondoltam feleslegesen nem koptatom a bill-t.

Béke!

"Egy fa alatt ül a mester és a tanítványa. A mester 17 éves. A tanítványa 70 éves. A mester tanítása abból áll, hogy hallgat. A tanítvány hallgatja a mester hallgatását, és minden kétsége eloszlik."
Vissza az elejére
Teri
2015 febr 16 h, 10:50

Regisztrált tag #1555
Bocs, hogy élek!
Béke!

"Itt az idő, hogy észrevegyem: minden gondolatom egy illúzió! " (Horváth Mónika )Mikor felébredsz megszűnnek a kérdéseid, mert a felébredés az én hiánya és mindig csak az én keres.(Suhajda Zsolt)

Vissza az elejére
Teri
2015 febr 16 h, 10:52

Regisztrált tag #1555
Azért kösz, hogy nem fejted ki hosszan.
Béke!

Vissza az elejére
Dyra
2015 febr 16 h, 11:04

Regisztrált tag #1169
Teri írta ...

Bocs, hogy élek!
Béke!

Ateisták így mondanák
"Bocsánat, hogy élek. Többet nem fordul elő!"

"Egy fa alatt ül a mester és a tanítványa. A mester 17 éves. A tanítványa 70 éves. A mester tanítása abból áll, hogy hallgat. A tanítvány hallgatja a mester hallgatását, és minden kétsége eloszlik."
Vissza az elejére
Teri
2015 febr 16 h, 11:10

Regisztrált tag #1555

Vissza az elejére
Teri
2015 febr 16 h, 11:11

Regisztrált tag #1555

A kívülálló szerepében

"Szeretnék eloszlatni egy félreértést. Sokan, akik a spirituális utat válasszuk, valahogyan azt a tudatot ültetjük el magunkban, hogy a nehézségek, kudarcok, lehangoltság, reményvesztettség, stb. nem tartozik a mi utunkhoz, és amikor ilyeneket érzünk, az nem természetes.
Ez egy óriási tévedés. Mi sem lehetünk mindig gondtalanok, felhőtlenül boldogok, akik folyamatosan a helyzet magaslatán állnak.

Kérlek, vegyétek észre, hogy épp az életünkben fel-felbukkanó megpróbáltatások vezettek el minket oda, ahol most vagyunk.

Ezek voltak a mérföldkövek fejlődésünk útján. A nehézségek, és problémák, amelyekkel nap, mint nap szembe kell néznünk – legyenek azok akár külsők, akár belsők – előrehaladásunk zálogai, lelki fejlődésünk eszközei.

Ezért – bármily furcsán hangozzék is – hálásnak kell lennünk értük.

Van egy nagyszerű titka annak, hogyan vegyük föl ezt a belső viszonyulást (hála) éppen azokon a napokon, amikor mélységesen lehangoltak, csalódottak vagy reményvesztettek vagyunk.

Nem nagy titok, mindannyian ismerjük, hallottunk már róla, csak talán még nem próbáltuk, vagy nem eléggé.

Ez a “kívülálló szerepében” gyakorlat, amely nagyon sokat képes segíteni abban, hogy visszataláljunk önmagunkhoz (nem paradoxon), s meglátva helyzetünk mibenlétét, a keserűséget hálává alakíthassuk.
Amikor valamire vagy valakire elfogulatlanul (kívülállóként) nézünk, akkor egészen más a rálátásunk. Ugye ti is tapasztaltátok már, hogy másoknak milyen könnyen adunk tanácsot, amíg a saját életünk csomóit bizony csak nagyon nehezen tudjuk kibogozni?
Ezért jó ez a gyakorlat. Akár a képzeleteddel, akár bármilyen, saját magad számára megfelelőnek ítélt módszerrel próbálj kívülállóként tekinteni az életedre.
Mintha egy színdarabot néznél, amelyben egy szereplő vagy. Minél többször próbálod felvenni ezt a nézőpontot, annál jobban fog menni, amíg végül úgy érzed majd, hogy teljes egészében tisztán látod életed képét: mi miért történik veled, milyen események sorozata vezetett idáig, milyen emberek közreműködése segítette a helyzet kialakulását, stb.

S ahogy ezek a mozaikok kerek egésszé állnak össze, egyre világosabban fogod látni és érezni, hogy a történet minden apró részlete és minden egyes szereplője érted volt, nem pedig ellened.

Ez a felismerés hálával tölt el az emberek és az egész univerzum felé, akik végül is elegyengették előtted az utat, és biztosították, hogy a megfelelő időben a megfelelő helyen légy.
Felismered, hogy életed minden helyzete szükségszerű, tanítani akar valamire és/vagy adni akar neked valamit, amelynek később még hasznát veheted."
(Kyara Joyce )

[ Módosítva 2015 febr 17 k, 06:21 ]

Vissza az elejére
Dyra
2015 febr 17 k, 08:19

Regisztrált tag #1169
Újra neki kellene veselkedni. Hát már annyi munkám van magamban. Nem lehet, hogy mindig az egom nyer. Holnap újra kezdem

Vissza az elejére
hajni19840203
2015 febr 18 sze, 10:58

Regisztrált tag #36
Regisztrált: 2009 nov 25 sze, 10:13
Üzenetek: 195
Dyra, a hitről írsz folyton. A mester nem kéri hogy higgy, nem kell hinned neki. A mester nem tanít, önmagadra emlékeztet. Abban nem kell hinned hogy vagy, Vagy
Vissza az elejére
Oldal:   <<        >>  

Moderátorok: timeless, xxx

Ugrás:     Vissza az elejére