Névnapok
Ma 2019. 9. 16, hétfő, Edit napja van.
Holnap Zsófia napja lesz.
Mai gyakorlat

Az alábbi jelenlét gyakorlat segítségedre lehet abban, hogy egyre tudatosabbá válj.:

Bár a testtel való azonosulás az ego egyik legalapvetőbb formája, a jó hír, hogy ...

Folytatás
Utolsó fórum hozzászólások
Válasz: Egy kis művészet...
Lélek-JELen-Léthttps://drive.google.com/open?id=1r
Írta: Berill
máj 13 : 08:39

Válasz: Teri blogja
ha lenne, remélem felrakod ide :)
Írta: Teri
ápr 16 : 00:35

Köszi! Ez a srác tényleg "ott" van. :)https://www.
Írta: Roby_T
ápr 15 : 09:14

Milyen félelem van benned ? Talán attól félsz, hog
márc 31 : 00:57

Válasz: Most Tolle vagy nem?
Berill írta ...Nagy megerőltetés árán, de végig ha
Írta: Dyra
szept 16 : 22:08

Válasz: Egy kis művészet...
Berill írta ...ÁlomEz nagyon jó kép!
Írta: Samuel
szept 08 : 17:49

https://www.youtube.com/watch? v=msDmHMgIQjo
szept 04 : 10:56

"A tudás legnagyobb ellensége nem a tudatlanság, h
szept 03 : 18:31

Berill írta ...Nagy megerőltetés árán, de végig ha
Írta: NN
szept 01 : 17:10

ez a ködösítés gyémántja :) ez a gyémánt i
aug 30 : 12:19

Tolle Audio Player:

Nap vicce
A nap vicce
A geped adatai
IP
Fórumok
ÚJ FÖLD - Eckhart Tolle Tanításai :: Fórumok :: Kérdések-Ötletek
<< Előző téma | Következő téma >>   

Zárt Fórum

Oldal:       >>  
Szerző Üzenet
timeless
2010 márc 29 h, 08:56 Nyomtatási nézet

Regisztrált: 2009 szept 03 cs, 07:11
Üzenetek: 72
Sziasztok!

Berill tagtársunk a következőt javasolja, kérdezi:

"Nem kellene egy picivel zártabb kört kialakítani azoknak, akik tényleg komolyan meg szeretnék valósítani az Istent, a Mostot, a Megnyilvánulatlant?
Más témákban már alakultak hasonló körök, online klubok. Ezekbe az érdeklődök meghívásos alapon és/vagy egy bemutatkozó levélke elküldésével, amiről a már bent lévők szavaznak, kerülhetnek be. A tagság további feltétele, hogy időszakosan hozzá kell szólniuk a témához, máskülönben kiesnek. Ezt csak egy javaslat!"

A technikai háttere megoldható egy zárt fórumnak amit csak a belső tagok láthatnak. Ha szükségét érzitek egy ilyen fórumnak ahol jobban megnyílhattok - hiszen a nagyközönség nem látja az írásaitokat - akkor részemről mehet.

Fontos tudni, hogy nem titkos információk, videók, könyvek stb. kerülnének megosztásra, csupán saját belső érzéseink.

A döntés a Ti kezetekben van!

Várom a hozzászólásokat, javaslatokat, meglátásokat.

Ha a fenti írásom felébresztette a fájdalomtested, akkor itt a nagyszerű alkalom, hogy megfigyelhesd azt működés közben!
"A tudatosság, amely én vagyok, önmaga tudatára ébred. Íme a dualitás vége."
Vissza az elejére
Napsüti
2010 márc 29 h, 10:22
Regisztrált tag #152
Regisztrált: 2010 febr 15 h, 09:08
Üzenetek: 37
Benne vagyok!
Vissza az elejére
hajni19840203
2010 márc 29 h, 11:28

Regisztrált tag #36
Regisztrált: 2009 nov 25 sze, 10:13
Üzenetek: 195
Szerintem is jó ötlet
Vissza az elejére
Judit
2010 márc 29 h, 11:46

Regisztrált tag #6
Regisztrált: 2009 okt 18 v, 06:57
Lakóhely: Szeged
Üzenetek: 68
Amikor azt gondolja az ember, hogy egy zárt fórumon bármit elmondhat, akkor azzal is számolnia kell, hogy a többiek is anonimok. A látszatbiztonság hatására olyasmiről is beszámolhat az ember a közösségnek, amely csak abban az adott pillanatban volt igaz, például elkeseredettségében ír le valamit, amit később már megbánt.

A jelenlétet bárhol lehet gyakorolni.

Judit
Vissza az elejére
Berill
2010 márc 30 k, 11:39

Regisztrált tag #137
Regisztrált: 2010 febr 07 v, 01:34
Üzenetek: 296
Szerintem itt nem elsősorban a saját látszatbiztonságomról van szó. Ugyanis ha valamit leírók és azt később megbánnám, akkor a bejegyzést módosíthatom, sőt ki is törölhetem. Timeless meghagyta nekünk ezt a lehetőséget.
Én inkább a szárnyaikat most próbálgató lelkek miatt alakítanék egy ilyen kört. Velem nagyon sokszor előfordul, hogy az egom egy hátsó kapun visszaoson, nem veszem észre, és az ekkor tapasztaltakat gyanútlanul leírom. Ha ezt megosztom veletek, és esetleg Ti sem veszitek észre az egomat rögtön, akkor egy jóhiszeműen ide tévedt látogatótól mit várhatnánk el? Hogyan csapódhat le mind ez benne? Szimpatikusnak, vagy netalántán antiszimpatikusnak fogja találni?
Lehet az is, hogy ez a zárt kör ötlete is az egom folyamodványa?! Ki kell próbálni és az élet meg hozzá rá a választ. Ezeket a kőkemény logikai érveket intellektusom mondatják velem. Ha kicsit beengedem a Jelenlétet ebbe a gondolatáramba, elönt a könnyűség, a szavak is veszítenek az erejükből, és amikor néhány másodpercre a Mostban vagyok, valóban szükségtelennek látom az egész felvetést. Már csak egy kérdést engedjetek meg nekem. Van közöttünk legalább egy valaki, aki az élete minden percét, de legalább a nagyobb részét, a Jelenben tölti? "Én" ezen vagyok, a tömör egom meg valami máson.....

[ Módosítva 2010 márc 30 k, 07:48 ]
Vissza az elejére
hajni19840203
2010 márc 30 k, 11:18

Regisztrált tag #36
Regisztrált: 2009 nov 25 sze, 10:13
Üzenetek: 195
Sohasem bánok meg semmit. Szoktam olyat írni/mondani amiről később/másnap már érzem, hogy a szöveg nem a Jelenlétből jött. Ilyenkor jön a gondolat -"talán ki kellene törölnöm"... azután az érzés "ugyan miért?" Szinte egész eddigi életem nem a Jelenlétben zajlott, talán azt is ki kellene törölnöm?

Szinte mindannyiunknak vannak "sötét" pillanatai, amikor elvész a Most. Miért ne írhatnánk ilyenkor? És miért kellene megbánni azt amit akkor írunk? ...apropó ki bánja meg? az aki azt mondja "te jó ég most mit gondolhatnak rólam, hogy ilyesmit írtam tegnap"

Nem hinném, hogy azon a fórumon nagyobb biztonságban írnék "hülyeséget" mint itt Mégis jónak tartom, mert ott mindenkinek meg kellene szólalnia. Ez pedig azért jó, mert vannak itt olyanok akik -bár ellátogatnak ide, talán regisztrálnak is, mégsem "mernek" hozzászólni a témákhoz. Vagy mert nincs kedvük, vagy mert lusták gépelni vagy mert azt hiszik hülyeséget írnak, vagy ki tudja miért... talán egy zárt fórumon jobban megnyílnának.

Egymás között beszélgetve egy kis csapatban megosztani a tapasztalatainkat a legapróbb hülyeségtől a legnagyobb felismerésekig . miért ne?
Vissza az elejére
Judit
2010 márc 31 sze, 12:11

Regisztrált tag #6
Regisztrált: 2009 okt 18 v, 06:57
Lakóhely: Szeged
Üzenetek: 68
Azt gondolom, hogy a chatszobák pont azért vannak kitalálva, hogy aki írni és mindenképp kommunikálni akar másokkal, azt nyugodtan megteheti. Oda biztosan csak olyanok jelentkeznek be, akik írnak, mert annak a formának az a funkciója.

Az internetes fórum olyan mint az fizikai világban a klub. Van, aki megszólal, van, aki nem. A verbális kommunikáció hiánya nem jelenti azt, hogy kirekesztetté válik, vagy ha több alkalommal szótlan marad valaki, akkor ki kell zárni.

Az emberek többsége pszichikailag másképpen viselkedik egy zárt térben (még akkor is, ha az internet világa), mint amikor tudja, hogy bárki olvashatja, láthatja, amit tesz. Ráadásul egy-két kivételtől eltekintve, senki sem ismeri személyesen a másikat.

A jelenlét gyakorlását nem segíti elő föltételek szabása és az elzárkózás. Az ember az elkülönüléssel önmagát is bezárja, nemcsak másokat rekeszt ki valamiből.

Van közöttünk legalább egy valaki, aki az élete minden percét, de legalább a nagyobb részét, a Jelenben tölti? - kérdezte Berill.

Igen, több is...

Judit
Vissza az elejére
Berill
2010 márc 31 sze, 08:45

Regisztrált tag #137
Regisztrált: 2010 febr 07 v, 01:34
Üzenetek: 296
Sziasztok!

Mit mondjak, nem gondoltam volna, hogy ilyen heves "vitát" fogok kiváltani egy ötlet felvázolásával. Pedig ez is csak egy forma!
Ne keseredjetek, van még néhány hasonló ötletem! Egyet mindjárt fel is vázolok egy másik témában.

Judit, kérdésemre adott válaszoddal kapcsolatban csak azt kívánom, hogy bárcsak igazad lenne és próféta szólna belőled.

[ Módosítva 2010 márc 31 sze, 08:48 ]
Vissza az elejére
András
2010 ápr 02 p, 12:02

Regisztrált tag #29
Regisztrált: 2009 nov 19 cs, 09:24
Lakóhely: Jelenlét
Üzenetek: 251
"A jelenlét gyakorlását nem segíti elő föltételek szabása és az elzárkózás. Az ember az elkülönüléssel önmagát is bezárja, nemcsak másokat rekeszt ki valamiből. "
Én is ezt akartam írni.
Nem zárt fórumot kell csinálni, hanem reklámozni ezt a honlapot.
Segíteni az embereknek felébredni. Nincs ennél nagyobb szeretet.

[ Módosítva 2010 ápr 02 p, 12:10 ]

"Ne meditálj, legyél!
Ne gondold, hogy vagy, legyél!
Ne gondolkozz a létről, vagy!"
Vissza az elejére
Napsüti
2010 ápr 02 p, 09:13
Regisztrált tag #152
Regisztrált: 2010 febr 15 h, 09:08
Üzenetek: 37
Szerintem a lehetőség megadása még nem jelent elzárkózást. Ha van rá igény, akkor van, ha nincs, akkor úgyis megszűnik. Ha lesz ilyen, akkor még mindig el lehet dönteni, hogy akar-e csatlakozni az ember, vagy nem. (gondolom én)
A reklámozással abszolút egyetértek, nagyon jó az oldal a sok olvasni- hallgatnivalóval!

Arra az oldalra, ahova képeket lehet majd feltölteni, javaslom, ha valakinek vannak művészi ambíciói, tegyen fel alkotásokat is. Ez azért jutott eszembe, mert én is festegetek és volt olyan, ami meditáció után készült, vagy éppen kifejezetten erős meditatív hangulatban és megoszthatnánk egymással kreációinkat (vagy akár verseket, novellákat is). Mit szóltok?
Vissza az elejére
Oldal:       >>  

Moderátorok: timeless, xxx

Ugrás:     Vissza az elejére