Névnapok
Ma 2019. 9. 16, hétfő, Edit napja van.
Holnap Zsófia napja lesz.
Mai gyakorlat

Az alábbi jelenlét gyakorlat segítségedre lehet abban, hogy egyre tudatosabbá válj.:

Bár a testtel való azonosulás az ego egyik legalapvetőbb formája, a jó hír, hogy ...

Folytatás
Utolsó fórum hozzászólások
Válasz: Egy kis művészet...
Lélek-JELen-Léthttps://drive.google.com/open?id=1r
Írta: Berill
máj 13 : 08:39

Válasz: Teri blogja
ha lenne, remélem felrakod ide :)
Írta: Teri
ápr 16 : 00:35

Köszi! Ez a srác tényleg "ott" van. :)https://www.
Írta: Roby_T
ápr 15 : 09:14

Milyen félelem van benned ? Talán attól félsz, hog
márc 31 : 00:57

Válasz: Most Tolle vagy nem?
Berill írta ...Nagy megerőltetés árán, de végig ha
Írta: Dyra
szept 16 : 22:08

Válasz: Egy kis művészet...
Berill írta ...ÁlomEz nagyon jó kép!
Írta: Samuel
szept 08 : 17:49

https://www.youtube.com/watch? v=msDmHMgIQjo
szept 04 : 10:56

"A tudás legnagyobb ellensége nem a tudatlanság, h
szept 03 : 18:31

Berill írta ...Nagy megerőltetés árán, de végig ha
Írta: NN
szept 01 : 17:10

ez a ködösítés gyémántja :) ez a gyémánt i
aug 30 : 12:19

Tolle Audio Player:

Nap vicce
A nap vicce
A geped adatai
IP
Fórumok
ÚJ FÖLD - Eckhart Tolle Tanításai :: Fórumok :: Blogok
<< Előző téma | Következő téma >>   

"A látszat megsemmisítése” (Mohamudgaram)

Oldal:   <<        >>  
Szerző Üzenet
ionon
2011 jún 04 szo, 05:57
VendégA NEM – KETTŐSSÉG FILOZÓFIÁJA
Shankara filozófiájának szellemi tartalma
„Brahman az absolut lét, fölismerés és üdvösség, az egyetlen valóság. A világ
nem valóságos. Brahman és az Atman egyek”
Fönti szavakban foglalja össze Shankara filozófiájának lényegét. Shankara szerint
„valóság” ami nem változó, és nem mulandó. E megállapítása nem tér el az Upanishadok
tanaitól és elődje, Gaudapada tanításaitól. Más szavakkal: bármely külső,
vagy belső fölismerés tárgya változásnak alávetett, és ezért „nem valóságos”. Egyvalami
azonban soha nem hagy el bennünket: a legbelső tudat. Ez minden tapasztalás
állandó eleme, az igazi én, az önvaló; Még az álomtalan alvás, állapotában is tanúként
jelen van az önvaló, míg az én-gondolat, személyiségünk átmenetileg tudatlanságba
(avidya) süllyed
Részlet:

Testetlenség még nem jelent szabadulást. Külső forma még nem vágytalanság.
Szabadulás a nem-tudás megszüntetése.
Érinti-e a fát ha levelei árokba, folyóba, vagy akár megszentelt földbe jutnak?
Test, érzékszervek pusztulása nem több, mint levelek hullása. Az Atman az ami
megmarad, miként a fa őszi lombhullás után. Az önvalót; a való létet, a boldogság
megtestesítőjét misem érintheti. A tanítások szerint az Atman „tiszta tudat”. Ez anynyit
jelent, hogy örök igazság. Csak a külső burkokat érinti a halál. Nem-tudás szülöttei
és elrejtik az Atmant.
Fa, füvek, szalma, ruházat és egyéb, ha elég hamuvá változik. A test, érzékek, a
vitális erő, a gondolat szerve, ha elég a fölismerés tüzében Brahmanná válik.
A sötétséget megszünteti, ellentéte a fény. A látszatvilág Brahmanban szűnik
meg. A korsóba zárt levegő, ha a korsó eltörik, egyesül a külső levegővel. Tej tejbe,
olaj olajba víz vízbe öntve eggyéválnak. És hasonlóképpen válik eggyé Brahmannal a
megvilágosodott, ha az Atmant felismerte.
+
Az életében szabaddá vált, szabadságot nyer halálában is, örökre egyesülvén az
az absolut valósággal, Brahmannal. Az ilyen ember többé nem kell újraszületéstől
tartson.
A nem-tudás burkait elégette a fölismerés tüze. Miként születhetne ura Brahman?
Mindkettő: szabadulás és kötöttség nem-tudásunk tévedései. Atmanban nem-valóságosak.
A kötélcsomó sem más mint kötélcsomó, bárha kígyó képében látja a tévedés
áldozata.
Az emberek kötöttségről és kötöttségtől való szabadulásról beszélnek, és ez alatt
a nem-tudás fátylának jelenlétét, illetve hiányát értik. A valóságban azonban Brahman
nincsen beburkolva. Mivel semmi más nem létezik valójában Brahmanon kívül.
Ha burkok léteznének úgy Brahman nem lehetne egyedülvaló. Az írások tagadják a
kettősséget.
Kötöttség és szabadulás csak gondolkodásunkban léteznek. A tudatlan tévesen az
Atmannal hozza ezeket kapcsolatba. A Brahman változatlan valóság, kezdettől fogva
kötetlen, tiszta tudat.
Atman kötöttsége vagy megszabadulása tévképzeten alapszik. Kötöttség és szabadulás
a gondolat szervének állapotai. E kettő közül egyik sem lehet Brahman.
Kötöttség és kötöttségtől való szabadulás ezek szerint a nem-tudás tévképzetei.
Az Atmanban nem léteznek. Az Atman végtelen, rész-nélküli és cselekvésen túli.
Folttalan és tiszta. Kettősség és Brahman összeegyeztethetetlen.
A valóságban nem létezik sem születés, sem halál, sem bilincsbevert, sem halandó,
sem megszabadított, sem kereső lélek. Ez a végső és absolut igazság.
+
Ma tehát közöltem véled a legmagasabbrendű titkot. Ez a vedanta legbensőbb lényege,
minden írások ékköve. Tulajdon fiamnak tekintelek, aki őszintén törekszik az
üdvösségre. Tiszta vagy immár, és nem szennyezhet be a sötét kor; szíved vágytalan.
+
A tanítvány e szavak hallatára leborult mestere lábaihoz. Azután elbúcsúzott a tanítójától
és útra kelt. Megszabadult immár a nem-tudás bilincseitől.
És a mester is folytatta utját, hogy közölje a tisztaság tanát a világgal, mivel
Brahmanba merült gondolatai és irgalmas szíve erre késztették.
Mester és tanítvány itt közölt párbeszédében Atman valóságos természete olymódon
ismertetett, hogy azt a szabadulás keresője megérthesse.
A megvilágosodás után áhítozók, a szabadulás keresői, tisztaszívűek, az önzetlenek,
a vágytalanok, az írások szavainak tisztelői a békesség megvalósítói fogadják
szeretettel eme üdvtanítást.
A tudatlanok, a halál és újraszületés sivatagában tévelygők, a fáradtak, szomjasak
és éhezők számára e tanítás hozza meg Brahman megértését. E tanításból tudják meg,
hogy mi a valóság: Brahman, a kettősség-nélküli Egy, minden gyönyörök ajándékozója,
a nektár tengere, amely itt terül el lábaink előtt. Shankara e műve vigye sikerre
törekvéseiket és biztosítsa szabadulásukat.

[ Módosítva 2011 jún 04 szo, 06:01 ]
Vissza az elejére
ionon
2011 jún 04 szo, 06:18
VendégTulajdonképpen egyetlen egy sarktétel kibontása az egész tanítás: csakis egy dolog létezik, a világszellem. E világszellemet nevezik szanszkritül Brahmának; a szó eredetileg varázst, igét, szent erőt jelentett. A Brahma örök, változatlan, tökéletes létező, tiszta tudatosság; a világ – ahogyan látjuk – múlandó, változékony, nyomorúságos jelenség, tudattalan és holt anyag.

Ami a világban nem ilyen: önmagunk, más lelkes lények, az Isten – mindez valójában a Brahma; ám mi közönségesen mégis másnak tartjuk ezeket, s egymástól is megkülönböztetjük őket. Ez azonban tévedésen alapul, tudatlanság csupán: alapja, hogy összekeverjük a tiszta szubjektumot az empirikus objektummal, s az egyik tulajdonságait a másikra vetítjük. Így beszélünk a mi világunkról, hazánkról, családunkról, testünkről, idegrendszerünkről és agyunkról, értelmünkről és érzelmeinkről, pedig mindez csupán külső, tárgyi, múlandó dolog: mi magunk (az átma) csupán mindezek szemlélője, a tudatosság legbelső, elvont szikrája vagyunk.

Vissza az elejére
Shaw
2011 jún 04 szo, 07:07

Regisztrált tag #619
Regisztrált: 2011 márc 03 cs, 02:56
Lakóhely: Nyíregyháza
Üzenetek: 519
ionon írta ...

Tulajdonképpen egyetlen egy sarktétel kibontása az egész tanítás: csakis egy dolog létezik, a világszellem. E világszellemet nevezik szanszkritül Brahmának; a szó eredetileg varázst, igét, szent erőt jelentett. A Brahma örök, változatlan, tökéletes létező, tiszta tudatosság; a világ – ahogyan látjuk – múlandó, változékony, nyomorúságos jelenség, tudattalan és holt anyag.

Ami a világban nem ilyen: önmagunk, más lelkes lények, az Isten – mindez valójában a Brahma; ám mi közönségesen mégis másnak tartjuk ezeket, s egymástól is megkülönböztetjük őket. Ez azonban tévedésen alapul, tudatlanság csupán: alapja, hogy összekeverjük a tiszta szubjektumot az empirikus objektummal, s az egyik tulajdonságait a másikra vetítjük. Így beszélünk a mi világunkról, hazánkról, családunkról, testünkről, idegrendszerünkről és agyunkról, értelmünkről és érzelmeinkről, pedig mindez csupán külső, tárgyi, múlandó dolog: mi magunk (az átma) csupán mindezek szemlélője, a tudatosság legbelső, elvont szikrája vagyunk.

Tolle tanítása is úgyanez, csak a fogalmi címkék mások!
Osho is úgyanezt tanítja, Krishnamurtiról, Papajiról nem is beszélve!

"Megtartani a jelen pillanatot a maga teljességében, anélkül hogy bármi többet várnék el tőle"

"Fedezd fel, mi az, amire minden más rávetül, és akkor a tiszta JELENLÉT-ként fogsz megmaradni"

- LINK -

- LINK -
Vissza az elejére
Stefi
2011 jún 06 h, 10:21
Vendég
Shaw írta ...

"A valóságban nem létezik sem születés, sem halál, sem bilincsbevert, sem halandó,
sem megszabadított, sem kereső lélek. Ez a végső és absolut igazság. "
/Shankara/

Srí Niszargadatta Mahárádzsról ne feledkezzünk meg. - LINK -

Vissza az elejére
ionon
2011 jún 07 k, 09:08
Vendég
Stefi írta ...

Shaw írta ...

"A valóságban nem létezik sem születés, sem halál, sem bilincsbevert, sem halandó,
/Shankara/

Valóságban létezik hologram de létezik holografikus világ is amiben benne tudsz lenni és szabadon tudsz mozogni járni kelni, keresem a lehetőségét e világ megteremtésének, mert hiszek abban hogy létre tudom hozni a hologram világott
Vissza az elejére
hajni19840203
2011 jún 07 k, 10:07

Regisztrált tag #36
Regisztrált: 2009 nov 25 sze, 10:13
Üzenetek: 195
ionon írta ...

...keresem a lehetőségét e világ megteremtésének, mert hiszek abban hogy létre tudom hozni a hologram világott

és az mér jó neked?!?

...mások az abszolút békét és boldogságot keresik

[ Módosítva 2011 jún 07 k, 10:11 ]
Vissza az elejére
ionon
2011 jún 07 k, 10:27
Vendég
hajni19840203 írta ...

ionon írta ...

...keresem a lehetőségét e világ megteremtésének, mert hiszek abban hogy létre tudom hozni a hologram világott

és az mér jó neked?!?

nem a jóért nem az elismerésért vagyok cselekvésben, mert ez a feladatom nem a rosszért és nem a fogalmakban elért célokért vagyok cselekvésben, így tudom magamat elképzelni, benne lenni a mindenség káprázatában a végtelenség szavaiban? Szó és szavak szinjén túl is van világ. Béke ott van benned akármennyire is háborogsz dolgokon látszat világban élünk, boldogság abban is benne élsz, csak azt most nem akarják sokan észre venni, milyen szögből figyeled a valóságodat: mondok egy gyakorlatott próbáld ki amit szeretnél megoldani téma hatrátalan, feküdj a hátadra és gondolj a dologra, feküdj a bal oldaladra a hasadra és a jobb oldaladra, mindegyik oldaladon más szemszögből fogod látni a dolgaidat, ha sokat gyakorolsz mint a valóságban benne tudsz lenni a gondolatodban jársz kelsz szemszögtől függetlenül, ilyenkor félelmetes tudással tudsz bírni, mire jó mondod, semmire és mindenre a válaszom.
érdekesség még nem olvastam a Seth könyvét már akkor is olyan képpen mondtam a szavaimat amiben jelen van az igen és jelen van a nem, érted?

[ Módosítva 2011 jún 07 k, 10:34 ]
Vissza az elejére
hajni19840203
2011 jún 07 k, 11:23

Regisztrált tag #36
Regisztrált: 2009 nov 25 sze, 10:13
Üzenetek: 195
ionon írta ...

hajni19840203 írta ...

ionon írta ...

és az mér jó neked?!?

nem a jóért nem az elismerésért vagyok cselekvésben, mert ez a feladatom nem a rosszért és nem a fogalmakban elért célokért vagyok cselekvésben, így tudom magamat elképzelni, benne lenni a mindenség káprázatában a végtelenség szavaiban? Szó és szavak szinjén túl is van világ. Béke ott van benned akármennyire is háborogsz dolgokon látszat világban élünk, boldogság abban is benne élsz, csak azt most nem akarják sokan észre venni, milyen szögből figyeled a valóságodat: mondok egy gyakorlatott próbáld ki amit szeretnél megoldani téma hatrátalan, feküdj a hátadra és gondolj a dologra, feküdj a bal oldaladra a hasadra és a jobb oldaladra, mindegyik oldaladon más szemszögből fogod látni a dolgaidat, ha sokat gyakorolsz mint a valóságban benne tudsz lenni a gondolatodban jársz kelsz szemszögtől függetlenül, ilyenkor félelmetes tudással tudsz bírni, mire jó mondod, semmire és mindenre a válaszom.
érdekesség még nem olvastam a Seth könyvét már akkor is olyan képpen mondtam a szavaimat amiben jelen van az igen és jelen van a nem, érted?

értem-e? ezt most csak viccből kérdezted ugye?!

valójában miért vagy most itt?
Vissza az elejére
Shaw
2011 jún 08 sze, 08:23

Regisztrált tag #619
ionon írta ...

Stefi írta ...

Shaw írta ...

/Shankara/

Valóságban létezik hologram de létezik holografikus világ is amiben benne tudsz lenni és szabadon tudsz mozogni járni kelni, keresem a lehetőségét e világ megteremtésének, mert hiszek abban hogy létre tudom hozni a hologram világott

Ok. megteremted, és akkor mi van?

Az egód hatalmassá vált, a Teremtő Istene lehet annak a világnak.

A benned lévő Istent (önvaló, Jelenlét) pont ezzel tartod börtönben.

"Megtartani a jelen pillanatot a maga teljességében, anélkül hogy bármi többet várnék el tőle"

"Fedezd fel, mi az, amire minden más rávetül, és akkor a tiszta JELENLÉT-ként fogsz megmaradni"

- LINK -

- LINK -
Vissza az elejére
Shaw
2011 jún 08 sze, 08:27

Regisztrált tag #619
ionon írta ...

hajni19840203 írta ...

ionon írta ...

és az mér jó neked?!?

Ha megnézted és meg is értetted a Messing videót, akkor gondold át, hogy kitől is kaptad ezt a feladatot, ki ültethette elbenned ezeket a gondolatokat, talán az archonok, vagy Castaneda terminusával a flyerek?

- LINK -

- LINK -
Vissza az elejére
Oldal:   <<        >>  

Moderátorok: timeless, xxx

Ugrás:     Vissza az elejére